Parler, Google Play Store’dan Kaldırıldı | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Parler, Google Play Store’dan Kaldırıldı

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PARLER

ABD seçimleri sonrası ayaklanan insanları kışkırtması sebebiyle Parler uygulaması Play Store’dan kaldırıldı. Google, geçtiğimiz aylarda kullanım sözleşmesine uymadıkları sebebiyle bazı uygulamaları da Play Store’dan kaldırmıştı.

.

Parler, Google Play Store’dan Kaldırıldı

.

Google Play Store’dan Parler Kaldırıldı

.

2018 yılında piyasaya sürülen ve aktif birçok kullanıcı tarafından Parler, koronavirüs ile ilgili yanlış bilgiler aktarıldığı için suçlanıyordu.

.

Kendisini tarafsız sosyal ağ olarak nitelendiren Parler, kısa süre içerisinde Teksas Senatörü Ted Cruz ve Fox News sunucusu Sean Hannity gibi ünlü kişilerinde üye olmasıyla birlikte popülaritesini artırdı.

.

Parler, Google Play Store’dan Kaldırıldı

.

Geçtiğimiz günlerde ABD’de yaşanan olaylardan sonra Google tarafından şiddet çağrılarına teşvik etmesi nedeniyle Parler uygulaması yayından kaldırıldı.

.

Yaşanan olaylardan sonra Apple, geliştiricilere gelişmeler ile ilgili e-posta gönderdi. Hizmet şartlarının tekrar kontrol edilmesi gerektiğini açıklayan şirket, ”Araştırmalarımız sonucu Parler’ın yasa dışı faaliyetlere teşvik ettiğini keşfettik. Lütfen hizmet şartlarımızı tekrar kontrol edin.” ifadelerini kullandı.

.

Kullanıcı ve geliştirici sözleşmelerinde yer alan şiddete teşvik maddesi sebebiyle Parler uygulaması kaldırıldı. Google Play Store’un bu adımıyla, Apple’ın da yakın zamanda Parler için aynı hamleyi yapması bekleniyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: