Donanım Haberleri

PlayStation 5 Kontrolcüsü DualSense Fiyatı Sızdırıldı

Sony’nin en yeni oyun konsolu olan PlayStation 5 hakkında her geçen gün yen detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Oyun konsolunu resmi olarak hala görmemiş olsak da yine de geçen ay yeni nesil DualSense karşımıza çıkmıştı. Tasarımsal olarak değişiklikleri barındıran bu oyun kolunun fiyatı da çok merak ediliyordu. Yeni haberlere göre PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense fiyatı internete sızdırıldı!

.

DualSense

.

PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense fiyatı internette

.

Nisan ayının başlarında PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense sürpriz bir şekilde karşımıza çıkmıştı. Beyaz renkli bir tasarım benimsenen oyun kolunun değişen tasarımı ve ergonomik olması en dikkat çeken özellikler arasında yer almıştı. DualSense’nin beyaz renge sahip olması PlayStation 5’in de beyaz renkte geleceğinin sinyallerini bizlere vermişti.

.

Oyun kolunda Paylaş butonunun yerini Oluştur almıştı ve farklı boyutlardaki ellere sahip kullanıcılara da uygun olarak tasarlandığı söylenen DualSense’nin bu sebeple ergonomik kullanım sunduğu aktarılmıştı. Cihaza eklenen Oluştur butonu oyuncunun yayınlarını paylaşmasını da sağlıyor. PlayStation 5 DualSense üzerine yerleştirilen hoparlör ve mikrofon sayesinde kulaklık kullanmaya da gerek kalmadığı aktarılıyor.

.

.

Peki bu geliştirilmiş oyun kolunun fiyatı ne kadar olacak? Satışa çıkma tarihinin yaklaşmasıyla sızıntı haberlerinin daha da gündeme geldiğini görüyoruz. Sızıntı yapılan kaynağa göre, kontrolcünün fiyat etiketinde 59 dolarlık bir rakam yazacağı söyleniyor. DualSense, 20 Kasım tarihinde ayrı olarak satın alınabilir olacak.  Bu bilgi kesin doğru diyemiyoruz ancak ortaya atılması bile heyecanlandırmaya yetiyor.

.

Bu heyecan aslında yıl sonunda satışa sunulması beklenen PlayStation 5 için duyuluyor gibi görünüyor. PS 5’in 499 dolar ila 549 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor. Oyunlarının da yavaş yavaş ortaya çıkmasıyla merak iyice artıyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: