Windows 10X Dizüstü Bilgisayarlara Geliyor | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Windows 10X Dizüstü Bilgisayarlara Geliyor

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

windows 10x

Geçtiğimiz aylarda Windows 10X işletim sistemini duyuran Microsoft, hazırlıklarına devam ediyor. Windows 10’un ilk defa duyuruluşunun ardından, şirket gerçekten çok fazla gelişme kaydetti. Geçtiğimiz aylarda 1 milyon kullanıcı barajını aşan Windows 10, her geçen gün gelişmeye, yenilenmeye devam ediyor. Son gelen haberlere göre, Windows 10X dizüstü bilgisayarlar için de gelecek.

.

Özellikle çift ekranlı bilgisayarlar için geliştirilen Windows 10X, kullanıcı için oldukça hızlı, esnek ve akıcı bir kullanım vaat ediyor.

.

windows 10x

.

Çift ekranlı bilgisayarların ardından, Windows 10X dizüstü bilgisayarlar için de geliyor

Microsoft, dizüstü bilgisayarlar gibi tek ekranlı cihazların tam olarak ne zaman Windows 10X’i destekleyeceğini veya çift ekranlı cihazların ne zaman piyasaya sürüleceğini söylemiyor. Ancak gelen haberlere göre, Windows 10X öncelikle tek ekranlı bilgisayar için kullanıma sunulacak. Konuyla ilgili Microsoft cephesi, “OEM ortaklarımızla birlikte çift ekranlı cihazları pazara sunmak için doğru anı aramaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

.

windows 10x

.

Microsoft açıklamasa da, bu duruma sebep olan şey büyük ihtimalle Corona virüsü. Özellikle donanım üretiminin sıkıntıya girdiği şu günlerde, yeni bir maceraya atılmak normalden daha fazla yatırım ve cesaret gerektirecektir. Bu sebeple, Windows 10X dizüstü bilgisayarlar için erkenden kullanıma sunulacak olabilir. Özellikle virüs sebebiyle evde kaldığımız şu günlerde, Windows 10 kullanımı yüzde 75 artmış durumda. Microsoft’un, kullanıcıların yeni işletim sistemlerini denemesi için bu fırsattan faydalanması çok mantıklı ve zekice atılmış bir adım olur.

.

Başlangıçta sadece Surface Neo gibi çift ekranlı donanımlar için planlanan Windows 10X daha sade, basit ve modern bir Windows arayüzü içeriyor. Kullanıcı arayüzünde büyük iyileştirmeler yapılırken, çoklu görev penceresi ve başlat menüsü tamamen elden geçirilmiş durumda.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

Telegram’da bizi takip etmeyi unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • Murat9 ay önce
 • Çift ekran ve özellikleri bakımından çalışma ortamı için mükemmel.

%d blogcu bunu beğendi: