«
2021-polestar-2-13-1280x720

Polestar, Polestar 2 için yeni bir dijital anahtar sistemi çıkarıyor, kimlik doğrulama için sürücülerin akıllı telefonlarını kullanıyor ve OTA güncellemesi ayrıca EV için daha fazla menzil geliştirmeleri getiriyor. Ek olarak, yeni araba yazılımı, Polestar 2 sürücülerinin akıllı telefon uygulamasını kullanarak aracın kabinini uzaktan ön koşullandırmasına olanak tanıyacak .

Polestar, en başından itibaren EV için iOS ve Android cihazlar için ücretsiz indirilebilen bir uygulamaya sahipti. Bununla birlikte, eklenen şey, bu uygulamayı normal anahtarlık yerine elektrikli fastback için anahtar olarak kullanma yeteneğidir.

Sahipler için oldukça basit olmalı: aslında mevcut anahtarla olan deneyim gibi. Polestar 2’ye doğru yürüdüğünüzde kapıya yaklaştığınızda kilidi açılacaktır; Bu arada bagaja çıkın ve bu açılacaktır. Ancak şarj kapısına yaklaşırsanız, kilidi açılmış olan kapı olacaktır.

Polestar 2 dijital anahtar güncellemesi, EV'ye yeni telefon özellikleri ekler

Tahmin edebileceğiniz gibi, o zaman, arka planda adil bir miktar oluyor. Uygulamada, anahtarın dijital versiyonu şifrelenir ve ardından EV ile şifreli bir Bluetooth bağlantısı kullanır.

Polestar, bu arada Polestar 2’nin içine ve çevresine 18 Bluetooth sensörü yerleştirdi. Bu nedenle, kol boyu içine girdiğinizde, kapılara, bagaja veya şarj kapısına göre tam olarak nerede olduğunuzu nirengi yapabilirler ve buna göre uygun olanı açabilirler. Telefonu kapıya dokundurmanıza veya yakınında tutmanıza gerek yoktur.

Polestar 2’yi gerçekten başlatmak için, bu arada dijital anahtar olarak kullanılan telefonun kabin içinde olması gerekiyor. Polestar, elektrikli otomobili çalıştırmak için sürücü koltuğuna yerleştirilmiş bir basınç sensörü kullanıyor, yani gerekli olan tek şey aracı Drive’a koymak.

Polestar uygulamasında bulunan tek yeni işlev bu değil. Artık EV’nin pil durumunu kontrol etmek, uzaktan soğutmak veya ısıtmak için kabin HVAC’ı uzaktan kontrol etmek ve uzaktan kilitlemek mümkün. Polestar, daha fazla özelliğin zamanla ekleneceğini söylüyor.

Polestar 2 dijital anahtar güncellemesi, EV'ye yeni telefon özellikleri ekler

Polestar 2’nin Android Automotive işletim sistemi ile çalışan bilgi-eğlence sisteminde, bu arada, pil için boşa kalan mesafenin (DTE) gösterilmesinin yeni bir yolu var, ayrıca otomobil üreticisinin menzili iyileştirmesi gerektiğini söylediği yeni pil ön ısıtma önlemleri var. Polestar, “ek manyetik unsurlara sahip yeni telefonlar için” kablosuz telefon şarj davranışının da değiştirildiğini söylüyor. İPhone 12 serisindeki Apple’ın MagSafe sistemine bir gönderme gibi görünse de, belirli bir cihazın adı kontrol edilmemiştir.

Yeni bellenimin geri kalanı, hata düzeltmeleri ve kararlılık iyileştirmelerinin bir karışımı olacaktır. Polestar, OTA güncellemesinin Polestar 2 arabalarına bugünden itibaren yayılmaya başlayacağını söylüyor, ancak gruplar halinde piyasaya sürüldüğü için hemen EV’nizde göremeyebilirsiniz. Ayrıca, otomobil üreticisinin söylediği, telefonunuzda yüklü olan Polestar uygulamasının en son sürümüne de ihtiyacınız olacak.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *