«
JBS-2021-Rolls-Royce-Phantom-8-Angles-005-1-1280x720

Sabır, her süper özel otomobil için gerekli bir kötülüktür, ancak Rolls-Royce standartlarına göre bile, çarpıcı bir yeni ısmarlama Koa Phantom yapmak için geçen yaklaşık dört yıl aşırıdır. Otomobil üreticisinin zanaatkarlarının lüks malzemelerle – ve derin cepleri olan ve belirli bir ağacın düşmesini beklemeye istekli bir müşteri – yapabileceklerine bir örnek lüks sedan, Birleşik Krallık’tan Indiana’daki klasik bir otomobil koleksiyonuna doğru yol aldı.

Hiç kimse sekizinci nesil Phantom’u eksik olarak adlandırmadı. 2017’de piyasaya sürülen, Spirit of Ecstasy’yi kapağında taşıyan her şey için beklediğiniz kadar aşırı ve cömert. Rolls-Royce, elektrikli kapılardan The Gallery olarak bilinen gösterge panosunu kapsayan bir sanat sergisine kadar ne tür fantezi uçuşların ortaya çıkabileceğini göstermek için uç noktalara gitti.

Bu tek seferlik Rolls-Royce Phantom, Hawaii ahşabının sonucudur.

Yine de, 60+ koleksiyonun bir parçası olarak farklı dönemlerden dört Rolls-Royce modeline sahip olan Jack Boyd Smith, Jr. Phantom VIII’i fark ettiğinde, daha iyisini yapabileceğini düşündü. Onun ilham kaynağı, yalnızca seksen yıl öncesinden itibaren benzer seviyelerde satış vaat eden başka bir nadir şeydi. Sonuç, Rolls-Royce’un bugün ilk kez gösterdiği Koa Phantom oldu.

Oldukça muhafazakar dış kısım, şaşırtıcı derecede bir çabayı gizler. Boyası, JBS Koleksiyonundan 1934 Packard Twelve Coupe’nin kaplamasıyla özel olarak uyumlu hale getirilen “Packard Blue” olarak bilinen bir gölgeyle tamamlandı. Bu, çamurluğunu Indiana’dan Goodwood, Birleşik Krallık’a gönderilebilmesi için geçici olarak bağışladı, burada Rolls-Royce renk ekibi onu Phantom için yeniden yaratmaya çalışabilirdi.

Bu tek seferlik Rolls-Royce Phantom, Hawaii ahşabının sonucudur.

Sorun şu ki, düz yüzeylerde doğru görünen boya örneklerinin kavisli üstyapı üzerinde tutması gerekmiyor, bunun tersi de geçerli. Görünüşe göre tam doğru gölgeyi düşürmek için kırktan fazla deneme gerekiyordu. Aracın uzunluğu boyunca, kapılara Smith ve karısının baş harfleriyle eşleşen Dove Grey zıt renkte elle boyanmış bir otobüs hattı eklendi.

İçeride, işlerin gerçekten karmaşıklaştığı ve zaman alıcı olduğu yer. Smith, Phantom’u için Koa ağacını istedi, Rolls-Royce seçenekleri listesinde yaygın olarak bulunan bir şey değildi. Hawaii’ye özgü olan ağaç aslında korunuyor: Sadece özel tarım arazisinden hasat edilebilir ve elektrikli testere ile dışarı çıkmak yerine düştüğünde etkili bir şekilde toplanabilir.

Bu tek seferlik Rolls-Royce Phantom, Hawaii ahşabının sonucudur.

Uygun büyüklükte bir kütük parçasının kullanılabilir hale gelmesi yaklaşık üç yıl sürdü. Yine de ellerini bir kez tuttuktan sonra, otomobil üreticisinin ahşap uzmanları ön panelde, orta konsolda, direksiyon simidinde, kapı kaplamasında ve arkadaki birçok bölümde kullanılacak ince kaplama dilimlerini oymaya başladı.

Masalar için katlanmış laklı Koa ağacından paneller ve kesme tahtası görevi görecek işlenmemiş bir bölümle eşleşen bir piknik sepeti oluşturuldu. Phantom’un kapılarında olduğu gibi sahiplerinin baş harfleriyle işaretlenmiş özel cam eşyalar, sedanın arkasındaki buzdolabı bölmesinde eşleşen bir setle birlikte gelir.

Bu tek seferlik Rolls-Royce Phantom, Hawaii ahşabının sonucudur.

Deriye gelince, Dove Grey seçildi, altın Koa ahşabı ve Lacivert şeritler ve vurgularla kontrast oluşturdu. Rolls-Royce’un en popüler seçeneklerinden biri haline geldiğini söylediği yıldız ışığı tavan döşemesi, doğduğu tarihte Smith’in doğduğu Cleveland Ohio’nun üstündeki gece gökyüzünün takımyıldızını seçiyor. Lacivert deriye gömülü 1.420 fiber optik ışık, sadece karanlık kabinde parıldamakla kalmaz, aynı zamanda kayan yıldızlarla da seçilebilir.

Kesinlikle son hafızadaki en tuhaf özelleştirilmiş Rolls-Royce değil. Sonuçta “bir film setinden yeni çıkmış gibi görünüyor” istiyorsanız, Justin Bieber’ın yeni özel Wraith’inden daha kötüsünü yapabilirsiniz (ki bu adil olmak gerekirse, İngiliz otomobil üreticisinin el işi değildi). Yine de Rolls-Royce, Koa Phantom’un aslında şimdiye kadarki en karmaşık ısmarlama Phantom projesi olduğunu söylüyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *