«
aa

Dünyanın en çok oynanan mobil oyunlarından olan PUBG Mobile için büyük bir yaz temizliği yapıldı. PUBG’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada 2 milyondan fazla hesabın ve 1 milyondan fazla cihazın kalıcı olarak engellendiği açıklandı.

.

PUBG Mobile yaz temizliği: Milyonlarca hesap banlandı.

 

Battle Royale oyun türünde akla gelen ilk oyunlardan PUBG Mobile, neredeyse ilk zamanlarından beri hile sorunlarıyla uğraşıyordu. Oyunun geliştirici şirketi Tencent ise bu soruna artık tahammül etmek istemediğini göstererek büyük bir temizlik yaptı.

.

Resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada 20 Ağustos – 27 Ağustos arasında 2 milyon 273 bin 152 hesap ve 1 milyon 424 bin 854 cihaz kalıcı olarak PUBG Mobile’dan kalıcı olarak engellendi. PUBG Mobile Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada kalıcı olarak engellenen oyuncuların engellenme sebepleri ve oranları paylaşıldı. Buna göre engellenen oyuncuların yüzde 12’si hız hilesi, yüzde 32’si X-Ray görüş hilesi, yüzde 27’si otomatik hedef alma hilesi ve yüzde 22‘si ise farklı hileler kullanmaktan kalıcı olarak banlandı.

pubg mobile yaz temizliği ban

Hesabı banlanan oyuncular yeni bir hesap açıp yeniden oyunu oynayabilecekler. Ancak cihazları engellenen kullanıcılar ya yeni cihazlar edinecek ya da farklı yazılımsal düzenlemelere başvuracak. PUBG Mobile dev temizliği sonrası 8 Eylül’de yayınlanacak sürüm 1.0 güncellemesi ile beraber oyuncular daha iyi grafik, yeni kullanıcı arayüzü, oyuncu lobisi ve daha sert anti hile önlemleri sunulacak.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *