«
a

Sony’nin geçtiğimiz dönemde attığı PlayStation Studios adımı ile kurumsal yapı içinde birinci parti oyun üretiminin yönetimi diğer operasyonlardan ayrılmıştı. Bu gelişme de PlayStation Studios’un yıllık karının, bütçesinin ve hedeflerinin bir nevi ayrılmasına sebep oldu.

.

PC oyuncuları daha fazla PlayStation oyununa erişebilecek.

 

Yeni dönem ile birlikte PlayStation’a özel oyunların PC platformunda da sunulması bahsettiğimiz stratejinin bir parçası niteliğinde. Buna ek olarak şirketin oyun servisi gibi bir hizmet şekline yavaş yavaş dönüş yapması PlayStation oyunlarının PC’ye gelmesinde bir etken olabilir.

PS oyunları bilgisayar

Yakın zamanda PC platformuna gelen Horizon: Zero Dawn ve Death Stranding gibi yapımları hatırlıyorsunuz. Sony tarafından gelen duyumlara göre Horizon: Zero Dawn ve Death Stranding gibi yapımlara yenisi eklenecek ve PC oyuncuları gecikmeli de olsa PlayStation yapımlarını kişisel bilgisayarları üzerinden oynayabilecek. Henüz bünyesinde God of War, Last of Us, Uncharted gibi AAA yapımların olduğunu ve buna yeni PlayStation 5 çıkışı ile gelecek Horizon serisinin ikincisi Horizon: Forbidden West‘in de ekleneceğini düşünürsek yeni dönem, PC oyuncuları için fazlasıyla hareketli geçebilir.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *