«
indir (13)

Hızla yükselen otomotiv teknolojisi firması Veoneer, ABD’li yonga üreticisi Qualcomm ile gelişmiş sürücü yardımlı mobilite sistemleri için kullanılabilecek bir yazılım ve yonga platformu geliştirmek üzere ortak bir ortaklık anlaşması imzaladığını söyledi .

Otomotiv teknolojisinde dünya lideri olmakla övünen Veoneer ile çip endüstrisinde küresel bir lider olan Qualcomm arasındaki yeni ortaklıkla sonuçlanan hamleler, her iki şirketin de güçlerini birleştirme ve tedarik etme planlarını açıkladığı Ağustos 2020 civarında başladı. Gelişmiş sürücü yardımı ile mobilite sistemleri geliştirmeye devam edecek hem donanım hem de yazılım açısından çok ihtiyaç duyulan teknoloji. Yeni ortaklığın, sektördeki diğer bazı köklü şirketlere bir parça kek için rakip olması bekleniyor.

Qualcomm mühürleri, gelişmiş sürüş yardımı için otomobil teknolojisi firması Veoneer ile anlaşma yapıyor

Veoneer, bu tür sürücü destek sistemlerinin çalışmasını iyileştirmek için yazılım yoluyla ilgili etkinleştiricilerin geliştirilmesine odaklanacak olan Arriiver adlı özel bir yazılım kolunun halihazırda yerinde olduğunu belirtti. CEO Jan Carlson yaptığı açıklamada, Qualcomm ile yapılan anlaşmanın ve Arriver kolunun oluşturulmasının şirketin genel gelişiminde önemli kilometre taşları olduğunu söyledi. Buna ek olarak, CEO Jan Carlson’a göre Arriver yazılımı, birkaç ay içinde otomotiv endüstrisindeki müşterilere ulaşabilen Qualcomm’un Snapdragon Ride Platformunda zaten çalışıyor.

İsveçli şirketin hisseleri, geçtiğimiz yıl Qualcomm ile işbirliği yapmak için ön planların açıklanmasından bu yana Stockholm borsasında artış gösterdi ve o zamandan beri iki katına çıktı. Veoneer’in hisseleri, Qualcomm ile iş birliği haberine cevaben% 2.8 arttı.

Qualcomm mühürleri, gelişmiş sürüş yardımı için otomobil teknolojisi firması Veoneer ile anlaşma yapıyor

Veoneer, teknolojisinin uygulanmasıyla ilgili olarak potansiyel otomotiv müşterilerinden olumlu geribildirim aldığını söyledi.

Veoneer, Arriver’ın tam mülkiyetini elinde tutarken, birimin Qualcomm Technologies ile işbirliğinin bir parçası olarak belirli bilgi işleme protokolleri ve raporlama yapıları altında çalışması bekleniyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

BİZİ INSTAGRAM’DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *