«
samsung-logo-240114

Samsung , EKG donanımına sahip Galaxy Watch 3 ve Watch Active 2’yi tanıttı . Ancak, işlevsellik yalnızca Güney Koreli kullanıcılar için mevcuttu . Son olarak, Samsung’un EKG ve Kan Basıncı takibini 31 ülkeye daha genişletmesiyle bugün sona eriyor.

Samsung , bir basın açıklaması aracılığıyla Samsung Health Monitor uygulamasının artık 31 ülkede daha kullanılabileceğini duyurdu . Yazılımsız olanlar için, Samsung kullanıcıları bu Uygulamayı hem Akıllı Telefonlarına hem de Giyilebilir Cihazlarına yüklemelidir. Bunu kullanarak Kan basıncı ve Elektrokardiyogram ( EKG ) izleme özelliğini kullanabilirler.

Samsung, Galaxy Watch 3 / Watch Active 2'de EKG ve Kan Basıncı izleme özelliğini 31 ülkeye daha genişletti

Öncelikle, yukarıda belirtilen özellikler Şili, Endonezya ve BAE’nin yanı sıra 28 yeni Avrupa ülkesi için mevcut olacak. Sunum, 4 Şubat’tan itibaren aşamalı bir süreç olacak.

Samsung, Aralık 2020’de CE işaretini aldıktan sonra AB ülkelerine genişleyebileceğini söylüyor. Bu işaret, Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) içindeki sağlık, güvenlik ve çevre koruma standartlarına uymak içindir.

Samsung, Galaxy Watch 3 / Watch Active 2'de EKG ve Kan Basıncı izleme özelliğini 31 ülkeye daha genişletti

Dolayısıyla, Samsung Sağlık Monitör App şimdi 28 Avrupa ülkesinde özelliklerini sağlayacak şöyle Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya: , Letonya, Litvanya, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Birleşik Krallık.

Özellikler hakkında konuşurken, Kalp Hızı izleme sensörleri, kullanıcıların Kan Basıncını izlemek için nabız dalgası analizini kullanır. Kalibrasyon değeri ile kan basıncındaki değişiklik arasındaki fark sonucu gösterecektir.

EKG’ye gelince, Galaxy Watch 3 / Watch Active2 , kalbin elektriksel aktivitesini incelemek için özel bir sensöre sahiptir. Tutarsız sonuçlar, kişinin Atriyal Fibrilasyon (AFib) riski taşıyıp taşımadığını göstermek için enterpolasyona tabi tutulur ve gerektiği gibi bildirilir.

Ölçmek için ön kolunuzu düz bir yüzeye koyun ve diğer elinizin parmak ucunu 30 saniye boyunca smartwatch üzerindeki üst düğmeye yerleştirin. Bir fikir edinmek için Kan Basıncı ve EKG eğitim videolarını da izleyebilirsiniz .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

BİZİ INSTAGRAM’DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *