Xiaomi İlginç Ve Kavisli Çift Ekran Patenti Aldı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Xiaomi İlginç Ve Kavisli Çift Ekran Patenti Aldı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Patent

Yeni ekran tasarımları için belge üstüne belge almaya son hız devam eden Xiaomikavisli telefon konusunda da adeta durmak bilmiyor. Çinli firmanın en son aldığı patent, “şelale ekran” tasarımı ile dikkat çekiyordu.

.

Xiaomi Kavisli Telefon Konusunda Oldukça Aktif Görünüyor!

.

Çin Patent Ofisi tarafından onaylanan bu patent için de bir dosya hazırlandı. Hazırlanan dosyada siyah ve beyaz şema görüntülerinin dışında 38 adet daha görsel yer alıyor. Xiaomi, bu ekran için 19 Ocak 2020 tarihinde başvuru yapmıştı.

.Patent

.

Tam ekran deneyimini sağlamak adına üretileceği söylenen bu ekran, Mi Mix Alpha’nın ekranına benziyor. Henüz sadece tasarım aşamasında olan bu ekran, arka gövdenin tamamına yayılmayan bir yapı eşliğinde tasarlanmış.

.

Yayımlanan görsellere göre boydan boya (kenardan kenara) uzanan bir yapıya ev sahipliği yapan bu ekran, arka kısmın alt tarafına doğru şekillendirilmiş. Üst kısımda herhangi bir şekillendirme görünmüyor.

.

Her iki ekranda da herhangi bir düğme bulunmuyor. Alt tarafa baktığımızda bizi 1 adet USB-C bağlantı noktası ile 2 adet bölme karşılıyor. Bu bölmelerin birincil mikrofon, hoparlör veya çift stereo hoparlör için kullanılabileceği tahmin ediliyor.

.

Xiaomi İlginç Ve Kavisli Çift Ekran Patenti Aldı!

.

Üst kısma baktığımızda öz çekim (selfie) kamerası için tasarlanmış olan ve açılıp kapanabilen (pop-up) yapıdan beslenen bir mekanizma görüyoruz. Bu kameraya ikincil bir mikrofon da eşlik edebilir.

.

Xiaomi’nin ön kamerayı tamamen kaldıracağı ve kullanıcılara özçekim fotoğrafları için ikinci ekranı kullandırtacağı düşünülüyor. Ayrıca üst kısımda bir adet açma – kapama düğmesi de yer alabilir.

.

Kameralara göz attığımızda bizi iki tasarım karşılıyor. Tasarımlardan bir tanesi siyah çerçeveye sahip. Diğer tasarım ise 2 yıl önce piyasaya sürülen Mi 8 Explorer Edition’ı hatırlatıyor. Kamera lensi ise Mate 30 serisini hatırlatıyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: