«
twitter-card-sign

ABD’li yonga üreticisi Qualcomm , 2021’in 1. çeyreğinde çok etkileyici bir finansal performans açıkladı. Mali yılda 2021’in 1. çeyreği olarak işaretlenen Ekim-Aralık döneminde şirketin geliri% 62 artarken, net geliri% 165 artarak 925 milyon $ ‘dan 2.455 milyar $’ a yükseldi.

Etkileyici sonuçlara rağmen, Qualcomm’un CEO’su Cristiano Amon, yılın üçüncü çeyreğine kadar devam edebilecek artan küresel kıtlığın ortasında cips talebini karşılamakta zorlandığını belirtti. 

Qualcomm, çiplerinin üretiminde TSMC ve Samsung ile ortak olmasına rağmen, önde gelen akıllı telefon şirketlerinin çoğunun büyük bir yonga seti tedarikçisidir .

Küresel salgın, iş dünyasını birden fazla şekilde etkiledi ve tedarikçiler akıllı telefonlardan akıllı ev aletlerine, dizüstü bilgisayarlara ve hatta yonga setlerine yönelik talep ortasında tedarik sözleşmelerini yerine getirmeye çalışırken yonga setlerinin artan arz eksikliğinde önemli bir faktör olarak görülebilir. araç imalatı.

Qualcomm CEO’su ayrıca, dünya çapında sadece bir avuç yonga fabrikasına güvenen çok sayıda şirkete rağmen, darboğaz sorununun 2021’in ikinci yarısına kadar çözülmesi gerektiğini, çünkü yonga üretim şirketlerinin yeni tesislere yatırımla birlikte üretim yeteneklerini artırması gerektiğini belirtti. .

Qualcomm'un 2021 1. Çeyrek mali raporu, küresel çip kıtlığına rağmen gelirde yıllık artış olduğunu gösteriyor

Küresel cips kıtlığının etkisi artık farklı alanlarda hissediliyor. Apple, “bazı bileşenlerin sınırlı kullanılabilirliği” olarak adlandırdığı durum nedeniyle iPhone 12 cihazlarının talebini karşılayamadığını zaten bildirdi. Bildiğimiz, 5G modemin ana sağlayıcısı Qualcomm’un Apple kotasını karşılayamadığı ve bu nedenle iPhone’un daha fazla üretimini durdurduğu. Buna ek olarak, General Motors, yonga seti sıkıntısı nedeniyle otomobil üretim tesislerinden üçünde üretimin küçültüldüğünü duyurdu. 

Qualcomm’un en azından 2020’nin ilk iki çeyreğinde iyi bir finansal performans kaydetmeye devam etmesi bekleniyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *