«
MICROSOFT

Dünyada oldukça yaygın olarak kullanılan Microsoft Word yeni bir güncellemeyle geldi. Birçok platformun daha önceden sahip olduğu ve akıllı telefonlardan tabletlere kadar çeşitli cihazlarda kullanılan Karanlık Mod artık bu uygulamada da mevcut.

.

Birkaç ay öncesinde getirilen özelliğin karanlık modu yansıtmadığı düşünüldüğü için bu yeni güncelleme ile artık tam olarak karanlık moda sahip olacağı düşünülüyor.

.

Microsoft Word Artık Daha Karanlık!

.

Microsoft Word Yeni Haliyle Tamamen Karanlık Olacak

.

Microsoft, Word’deki karanlık modu daha da karanlıklaştırmak için geliştiriyor. Yazılım üreticisi, tüm belgeleri koyu bir tuvalde renklendirecek bir Word güncellemesi üzerine çalışıyor.

.

Şu anda, Word’ün üst şeridi ve araç çubuklarını değiştiren karanlık modu mevcut; ancak tuval beyaz durumda. Yakın zamanda yayınlanması planlanan bu güncelleme ile başka özelliklerin yanı sıra  tuvali karanlık moda geçirme özelliğinin de gelmesi bekleniyor.

.

Microsoft Word Artık Daha Karanlık!

.

Microsoft’un Word ekibinde program yöneticisi olan Ali Forelli, “Bu, Office’in beta sürümünü test edenlerin birçoğunun uzun süredir talep ettiği bir özellikti ve bunu gerçekleştirmekten heyecan duyuyoruz” açıklamasını yaptı. Koyu modda, önceden beyaz sayfa renginin artık koyu gri / siyah olacağı belirtiliyor. Ayrıca tuval değişirken, o belgedeki renkler de ayarlanacaktır. Yani kırmızı, mavi gibi renklerin; yeni karanlık modda ön plana çıkabilmesi için daha açık tonda kullanılacağı belirtildi.

.

Koyu ve açık tuval arasında geçiş yapmak için Word şeridinde Modları Değiştir düğmesi ve Word‘de koyu tuvali kalıcı olarak devre dışı bırakma seçenekleri de mevcut olacak. Bu yeni karanlık mod şu anda Office 365‘in beta test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Ancak önümüzdeki aylarda tüm Word kullanıcılarına sunulması düşünülüyor.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *