«
indir (50)

Qualcomm , Snapdragon 700 serisi için yepyeni bir işlemciye sahip. Yeni Mobil Platform, Snapdragon 780G 5G’dir ve gelişmiş bir CPU, GPU, AI Motoru, ISP ve daha fazlasıyla birlikte gelir.

İşlemci henüz açıklanmadı, ancak Alman blog Winfuture.de , basın açıklamasının yanı sıra bazı ek ayrıntıları da buldu. Qualcomm, işlemciyi resmi olarak bugün daha sonra duyurmalıdır.

Snapdragon 780G 5G, Qualcomm’un birinci sınıf yonga seti Snapdragon 888 gibi 5nm işlemcidir . Samsung’un dökümhanelerinde üretildiği söylenen sekiz çekirdekli işlemci, 2.4GHz’de saat hızına sahip iki Cortex-A78 çekirdeği ve 1.8GHz’de saat hızına sahip altı Cortex-A55 çekirdeği içeriyor. GPU’su için, True 10-bit HDR oyun, ultra akıcı oyun ve güncellenebilir GPU sürücüleri getiren Adreno 642 var.

Ayrıca Spectra 570 adı verilen Snapdragon 7 serisi için bir ilk olan yeni bir üçlü ISP’ye sahip ve aynı anda üç kameradan çekim yapabiliyor. Bu, zumdan, geniş ve ultra geniş lenslerden aynı anda çekim yapabileceği anlamına gelir. Qualcomm’un basın bülteni ayrıca “her türlü aydınlatma koşulunda profesyonel kalitede fotoğraflara güç veren yeni bir düşük ışık mimarisine” sahip olduğunu söylüyor. 4K HDR ve HDR10 + video yakalama desteği de var.

Qualcomm'un en yeni yonga seti 5nm Snapdragon 780G 5G'dir

Snapdragon 780G 5G, öncülünün iki katı olan 12 TOP’a kadar yapay zeka performansına sahip 6. nesil bir AI Motoru olan Hexagon 770 ile birlikte gelir. İkinci nesil Qualcomm Sensing Hub, ses işleme için düşük güçlü bir yapay zeka işlemcisini entegre eder.

Modemi için, 6GHz altı frekanslarda 3.3Gbps’ye kadar indirme hızlarına sahip Snapdragon X53 5G modem-RF Sistemi var. İşlemci ayrıca Qualcomm FastConnect 6900’e sahiptir ve 3.6Gbps’ye kadar multi-gigabit Wi-Fi 6 hızları sunar. Ayrıca, Snapdragon 888 ile aynı ses özelliklerine sahip Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2 ve yeni Snapdragon Sound teknolojisini de destekler.

Qualcomm, yeni yonga seti tarafından desteklenen ticari cihazların yılın ikinci çeyreğinde beklendiğini söylüyor ve WinFuture , muhtemelen Xiaomi Mi 11 Lite 5G’de piyasaya çıkabileceğini ekliyor .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *