«
LOL_CMS_317_Tile_01-Feature_H50-V50-min_bz7waxz83vsjvua6mn4h

Resmi olarak oynanan Valorant maçı esnasında Riot Türkiye sunucuları çöktü. Bu olay sosyal medya da çok tepki gördü. Sosyal medya kullanıcıları #Justice4Turkey etiketini kullanarak birçok paylaşımda bulundu.

Ülkemizde fazlası ile aktif bir şekilde kullanıcıya sahip olan Riot Games’in suncuları, akşam saatlerinde beklenmedik şekilde çöktü. Valorant ve League of Legend gibi ülkemizde fazlası ile sevilen iki oyunun maçları iptal olması ve maç bulma sorunları ile karşılaşılması oyuncular tarfından birçok tepki gelmesine sebep oldu. Ayrıca bu bahsi geçen beklenmedik çökme, resmi maç esnasında olunca Riot‘un Türkiye’ye karşı yapmış olduğu bir hamle olma düşüncelerine sebep oldu.

Çökme yüzünden oyunlara giriş sağlayamayan oyuncular #Justice4Turkey etiketini kullanarak paylaşımlarda bulundular. Kimi kullanıcı paylaşımlarında sitem ederken kimi kullanıcı da bu durumdan mizah yaparak tweetler paylaştı. İşte #Justice4Turkey etiketi ile yapılan bazı paylaşımlar.

Riot Games  ,Valorant, League of Legends: Wild Rift gibi fazlası ile sevilen oyunların çıkış merkezidir. Fazla sevilen oyunlar ve aktif olarak oynanan bu oyunlara sahip olan bahsi geçen şirketin böyle bir olay yaşaması kullanıcıları sinirlendirmenin dışında aynı zamanda fazlası ile şaşırttı. Hiçbir oyuncu böyle bir olay ile karşılaşacağını tahmin etmiyordu.

Şu anda bu ve bunun gibi yüzlerce kullanıcılar tarafından paylaşılmış bazısı mizahi bazısı tavırlı tweetler bulunmaktadır. Ama sonuç olarak hiçbir kullanıcı bu durumdan memnun değil gibi duruyor. Yani atılan tweetler nasıl olursa olsun tüm tweetlerin tek amacı bu olaya bir stem göstermektir. Umarız kullanıcılar için bu hoş olmayan durum bir daha asla yaşanmaz ve oyuncular rahatlıkla oyunlarını oynayabilirler.

Riot Games’in ilk oyunu

2006 senesinde iki oyun geliştirici tarafından Los Angeles’da kurulmuştur. Şirketin kurucularının adı  Brandon Beck ve Marc Merrill’dir. Bahsi geçen şirketin ilk oyunları hala popülerliğini sürdüren League of Legends isimli oyundur.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *