«
2457199_620x410

Hepimizin aktif olarak kullandığı sosyal medya ugulamalarının fenomenlerinden birisi olan Gaga Bulut isimli fenomenin yargılma süreci sonuca ulaştı. Yatrgıtay’ın cinsel istismar değil sarkıntılık dediği bahsi geçen mevzuda, Bulut‘a tekrar hapis cezası verildi. Fakat verilen suç unsurunun değişmesi, Bulut‘un almış olduğu hapis cezasının süresini düşürdü.

Gaga Bulut‘un aynı cinsiyete sahip iki çoğucu para karşılığında öpüştürmesi, geçtiğimiz dönemlerde gündemde çok popüler oldu ve bahsi geçen sosyal medya fenomeni çoğu kitle tarafından eleştirilere maruz kalmıştı. Video sonrasında adli makamlara taşınan ve İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde davası olan olay, asıl ismi Bulut Altuğ olan sosyal medya fenomeninin 17 sene hapis cezasına tutulasıyla sonuç bulmuştu.

Yaklaşık olarak 2 sene gibi bir süre kadar cezaevinde kalan bahsi geçen sosyal medya fenomeni, avukatı olan Yavuz Efe Arıcıoğlu‘nun girişimleri sayesinde geçtiğimiz sene sahliye edilmişti. Bu zaman zarfında rahat durmakyan Gaga Bulut, bu kez de yaptığı Twitch yayınları ile tanınan Jahrein‘e ettiği hakaretler sonucunda gündemde yerini almıştı.

Sosyal Medya Fenomeninin Cezası Belli Oldu

Gaga Bulut, 6 yıl 3 ay hapis yatacak

Daha önceden almış olduğu 17 sene hapis cezasını, bu yaşanan olayın bir cinsel istismar olmadığı sebebi ile üst mahkemeye taşıyan avukatı, Taıdığı üst mahkemeden aradığı sonuca ulaşamamıştı. Bu olaylar üzerine yargıtay‘a başvuruda bulunan Bulut ve avukatı istediği sonuca ulaşmıştı. Yargıtay 14’ünü Ceza Dairesi, bahsi geçen internet feneomeni olan Bulut‘un sarkıntılık suçundan ceza alması gerektiğine sonuç kıldı.

Yargıtay 14’üncü Ceza Dairesi’nin kanaati ile tekrar yarılanan Bulut Altuğ hakkında ceza kararı çıktı. İzmir 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde suçlu bulunan Altuğ, 6 sene 3 ay hapis cezası almasına karar verildi. İzmir 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde verilen bu karar internet fenomeni ve fenomenin avukatını memnun etmedi. Daha öncesinde verilen  17 senelik ceza süresi düşen Altuğ  ve avukatı, bu alınan kararı da daha önce olduğu gibi üst mahkemeye taşıyacaklarını açıkladılar.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. ferhatyagiz99

    Sosyal medya fenomeni gaga bulutun ağır ceza almasını istiyorum bunun gibi insanlar yüzünden gençler ne halde, gençlere kötü örnek oluyor. Lütfen adalet olsun, Türkiyenin adaletine güveniyorum.

  2. FERHAT

    Sosyal medya fenomeni gaga bulutun ağır ceza almasını istiyorum bunun gibi insanlar yüzünden gençler ne halde, gençlere kötü örnek oluyor. Lütfen adalet olsun, Türkiyenin adaletine güveniyorum.