«
samsung-logo-240114

Samsung’un Galaxy S21 serisi son zamanlarda çokça haberlerde yer aldı. Telefonların neye benzeyeceğini zaten biliyoruz ve hatta teknik özellikleri hakkında bir sürü bilgi edindik. Telefonlara güç verecek yonga setlerinden biri olan Snapdragon 888 bile duyuruldu ancak Samsung , kendi amiral gemisi Exynos işlemcisi olan diğerini henüz açıklamadı . Duyurunun önümüzdeki hafta yapılması ihtimali var.

Bugün erken saatlerde Samsung, YouTube’da “Teşekkürler” başlıklı kısa bir animasyon videosu yayınladı. Videonun açıklamasında, videonun bu zorlu yılda kendilerini destekleyen hayranlar için yapıldığını söylüyor. İkinci paragraf daha sonra “Lütfen 15 Aralık’a kadar bizi izlemeye devam edin” diyor.

Bunun, söz konusu tarihte bir duyuru yapılacağına ve ortaya çıkacak ürünün Exynos 2100 işlemcisi olacağına dair bir teaser olduğuna inanıyoruz.

Yeni işlemciden güç alan Galaxy S21 Plus test cihazı , Eylül ayı sonlarında Geekbench’te görüldü . Kıyaslama sonuçları, yeni amiral gemisi işlemcinin bir yumruk attığını gösteriyor. 1 + 3 + 4 düzeninde düzenlenmiş sekiz CPU çekirdeğine sahip 5nm’lik bir yonga setidir. Ana çekirdek 2.91GHz’de, üç performans çekirdeği 2.81GHz’de ve verimlilik çekirdekleri 2.21GHz’de saat hızına sahip.

Samsung, 15 Aralık İçin Duyuru Yaptı; Exynos 2100 İçin Olabilir

Exynos 2100, Snapdragon 888’den daha fazla olmasa da o kadar güçlü olduğu bildirildiği gerçeğine dayanarak büyük ölçüde bekleniyor . Geçen yılki Exynos 990, Snapdragon 865 ile eşleşemedi, bu yüzden bu yeni model için büyük umutlar var.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *