«
samsung-logo-240114

Samsung , 2020 yılında katlanabilir akıllı telefon pazarında net bir hakimiyet elde etti. Şirket, bu yıl yüzde 90’ın üzerinde bir pazar payına sahipti. Yine de, katlanabilir telefon pazarının gelecek yıl daha da büyümesi beklendiğinden 2021’de büyük değişikliklerin gelmesi bekleniyor.

Bir DSCC raporuna göre , katlanabilir ekran paneli sevkiyatları 2019’a göre yüzde 454 artarak 2020’de 3,1 milyon adede yükseldi. Bu rakamın, 462 milyon ABD Doları değerindeki tahmini sevkiyatlarla birlikte önümüzdeki yıl yüzde 394 daha artması bekleniyor. Özellikle, bu rakamlar, Huawei’ye karşı ABD yaptırımları nedeniyle şirketin 2020’nin 4. çeyreğinde gelmesi beklenen Mate X2’yi piyasaya sürmesini engelleyen ilk tahminlerden daha düşük .

Büyük bir rakibin olmaması nedeniyle, Güney Koreli teknoloji devi bu yıl yeni lansmanlarla pazara hakim oldu. Şirket, 2020 yılında hem sevk edilen birimler hem de gelir açısından yılın en çok satan katlanabilir telefonlarından ikisi olan Galaxy Z Flip ve Galaxy Z Fold 2’yi piyasaya sürdü . Panel tedariki bazında Galaxy Z Fold 2, yüzde 65 pazar payı ile pazara liderlik ederken, onu yüzde 27 pazar payı ile Galaxy Z Flip 5G izledi.

Ayrıca rapor, şirketin amiral gemisi Note serisi yerine katlanabilir Z serisine daha fazla odaklandığını belirtiyor. Önümüzdeki yıl, Samsung’un muhtemelen Z serisi telefonları ve ilgili 2. nesil yinelemelerini içerecek en az 3 katlanabilir cep telefonu piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu dönem, muhtemelen Samsung Display’in diğer markaların da UTG (Ultra İnce Cam) kapak çözümleriyle pazara girmesine yardımcı olmak için ekran teknolojisini agresif bir şekilde zorlamasına neden olacaktır .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *