«
samsung-logo-240114

Bir rapora göre, 2020’nin 3. çeyreğinde küresel TV gönderileri patladı. Samsung , iki kattan fazla sevkiyatla listenin başında yer alırken, TCL yıldan yıla büyük bir artış kazandı.

Pazar araştırması TrendForce , 2020’nin 3. çeyreğinde dünya çapında toplam 62,5 milyon TV ünitesinin sevk edildiğini belirtiyor. Bu, QoQ’da % 38’lik bir artış (Çeyrekte Çeyrek) ve yıllık bazda% 12’lik bir iyileşme sağlıyor. Kuzey Amerika gibi ülkelerde, büyüme Ocak-Ağustos 2020 arasında YY% 20’dir. Samsung, LG, TCL gibi şirketlerin salgından fayda sağladığı açıklandı. Bunların arasında TCL, 2020 yılının 3. çeyreğinde toplam 7,33 milyon adet sevk ederek% 57’lik bir artışla en büyük sıçramayı gördü. Raporda, daha uzun karantina süresi sebebiyle TCL’nin değişen şirket içi paneller stratejisi, agresif fiyatlandırmanın yardımcı olduğunu ifade ediyor.

Samsung

Fakat Samsung, 3. çeyrekte 14,3 milyon adet ile Global TV sevkiyatlarına liderlik ediyor. Bu, son çeyrekte yaptığı sevkiyatın iki katından fazla. LG, en az yıllık büyüme kaydetmesine rağmen şaşırtıcı bir şekilde ikinci sırada yer alıyor.

Samsung, 2020'nin 3. Çeyreği için Küresel TV Gönderilerinin Başında, TCL, Yıllık Bazda% 52,7'lik Büyük Bir Artış Elde Etti

2020’de toplam TV gönderileri 216.09 milyon adet olacak ve durum TrendForce’un öngördüğü gibi çıkarsa 2019’a kıyasla% 0.8’lik bir düşüş olacak. Bunun dışında, yüzdedeki düşüşün Küresel salgın da dahil olmak üzere çeşitli faktörlerden kaynaklandığı açıktır. Bununla birlikte,% 1’den daha az bir düşüş etkileyici bir geri dönüş olacaktır.

Fakat, bir uyarı bulunmaktadır. Rapora göre TV panellerinin fiyatları üçüncü çeyrekte 32 inç HD paneller için% 50 ve 55 inç UHD paneller için% 41 arttı. Her ne kadar şirketlerin sevkiyat hedeflerine ulaşmak için karlarını yutmalarına olmasına rağmen, dördüncü çeyrekte fiyat artışlarına uyum sağlamaları gerekecek. Bu, hem 32 hem de 55 inç için% 15-20 daha fazla artabileceğinden, üreticilerden düzenli tedarik almalarını sağlamak adına yapılacaktır.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *