«
tiktok_a_yasak_h155054_f783d

Pakistan, kısa video platformu olan TikTok’u yasaklayan ülkelerin çoğunluğuna dahil oldu. Buna göre, ülkenin telekom düzenleme kuruluşu PTA 9 Ekim Cuma günü ülkede uygulamayı engelledi. Sebebi, platformdaki “ahlaksız ve ahlaksız” içeriğin etkisiz hale getirilmemesidir.

PTA sözcüsü Reuters tarafından hazırlanan bir rapora göre, TikTok’un Pakistan’da 20 milyon aktif kullanıcısı olduğu ifade etti. Bunun dışında Sensor Tower’a göre son 12 ayda ülkede en çok indirilen üçüncü uygulama . Şirketin Temmuz ayında uyarıldığı bildirildiği için yasak birdenbire durmadı. Ve yetkililerin, platformdaki müstehcen içerikten kurtulmak için etkili bir mekanizma talep ettiği ifade edildi. Fakat görünüşe göre TikTok yetkilileri tatmin edecek kadar önlem almış gibi gözükmemektedir.

TikTok uygulaması kullananlar dikkat! - Teknoloji haberleri

Bunun yerine, yetkililerin TikTok’taki içeriğin bayağılığıyla ilgili olarak toplumun çeşitli kesimlerinden şikayetler aldıkları bildirildi. Pakistan Başbakanı İmran Han’ın PTA’ya yönlendirmesi süreci sadece hız kazandırdı. Buna tepki koyan TikTok, her ülkede kanunun geçerli olacağını ve işleri yoluna koymak için PTA ile temas halinde olduğu bildirildi. PTA da yasağı incelemeye hazır olduğunu söylüyor. Yani TikTok, yasadışı içeriği hafifletmek için tatmin edici bir mekanizma koyarsa.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *