Samsung, 6.500 Metrekare Alan Kaplayan Dev Ekranını SoFi Stadyumu'na Yerleştirdi! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Samsung, 6.500 Metrekare Alan Kaplayan Dev Ekranını SoFi Stadyumu’na Yerleştirdi!

avatar

Zehra Canbaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung, 6.500 Metrekare Alan Kaplayan Dev Ekranını SoFi Stadyumu'na Yerleştirdi!
Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bugüne kadarki en büyük LED ekranını ABD’deki SoFi Stadyumu’na yerleştirdi. Ekran, toplamda 6.503 metrekarelik bir alanı kaplıyor.

LED teknolojilerinde sınırları zorlamaya devam eden Samsung, bu kez karşımıza dev bir ekranıyla çıktı. Güney Kore merkezli teknoloji devi, oval bir yapıya sahip ve 4K çözünürlükte akış yapacak ekranını Amerika Birleşik Devletleri’ndeki SoFi Stadyumu’na yerleştirdi.

Samsung, 6.500 Metrekare Alan Kaplayan Dev Ekranını SoFi Stadyumu'na Yerleştirdi!

Dev ekranın stadyuma yerleştirilmesiyle birlikte stadyum da dünyanın ilk 4K uçtan uca video prodüksiyonu içeren stadyumu olma unvanını kazandı. Hollywood Park’ın Resmi Mobil, TV ve Görüntü partneri lan Samsung’un stadyuma yerleştirdiği ekran, toplamda 6.503 metrekarelik bir alanı kaplıyor.

En Yüksek Paneli 13 Metre:

Her iki tarafında da ekran bulunan dev yapı, Samsung’un dış mekan için ürettiği tüm LED teknolojilerinden faydalanıyor. SoFi Stadyumu’na ayrı bir hava katan dev ekran, en yüksek paneli yaklaşık 13 metre yüksekliğe sahipken en alçak paneli 6 metrelik bir yüksekliğe sahip.

samsung led

Bugüne kadar yerleştirilmiş dünyanın en büyük LED içerik oynatma sistemi olan ekran, her biri birbirinin merkezinden 8 milimetre mesafeyle yerleştirilmiş neredeyse 80 milyon piksele ev sahipliği yapıyor. Ekran, aynı zamanda toplamda 11 kilometrelik kabloyla bağlanmış 260 bağımsız hoparlörü de barındırıyor.

Samsung’un göz alıcı dev ekranı, bugüne kadar gördüğümüz en etkileyici teknolojilerden birisi oldu. Teknoloji devinin LED ekran teknolojisi, SoFi Stadium’un yanı sıra stadyum dışında, Hollywood Park’ın farklı bölgelerinde de kullanıma sokulacak. Hollywood Park’ı ziyaret eden Samsung Members üyeleri, stadyum içindeki indirimlerden ve fırsatlardan yararlanabilecekler.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: