Samsung Display, CES 2021'de Dizüstü Bilgisayarlar için 10'a Kadar OLED Ekranı Tanıtacak | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Samsung Display, CES 2021’de Dizüstü Bilgisayarlar için 10’a Kadar OLED Ekranı Tanıtacak

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung Display, CES 2021'de Dizüstü Bilgisayarlar için 10'a Kadar OLED Ekranı Tanıtacak

CES 2021, devam eden pandemi durumu nedeniyle sanal bir etkinlik olacak. 11-14 Ocak 2021 tarihleri ​​arasında sürecek etkinlik, birçok yeni teknolojiye tanık olacak. Bunların arasında OLED teknolojisi çok fazla ilgi toplayacak gibi görünüyor. Samsung Display’in yeni tanıtımı Dizüstü Bilgisayarlar için “Süper Görüntü Kalitesi”, “Sinematik Renkler” ile OLED ekran vaat ediyor. Ve aynı şekilde 10 ekrana kadar çıkacağı söyleniyor.

Samsung Display, YouTube üzerinden gelecek OLED ekranların özelliklerini paylaştı . İlk olarak, video yukarıda belirtilen görüntü kalitesi sloganlarıyla başlar. Samsung daha sonra OLED’in geleneksel OLED ekranlara kıyasla Ultra Saf RGB Renklerine nasıl sahip olacağını gösteriyor.

Samsung Display, CES 2021'de Dizüstü Bilgisayarlar için 10'a Kadar OLED Ekranı Tanıtacak

Aslında, dolaylı olarak Samsung Display’in dizüstü bilgisayarlar için OLED’inin Sun Light okunabilirliği olan HDR’ye sahip olacağını ima ediyor . Kesin olarak, muhtemelen bir algoritma olan Brightness x Chroma kombinasyonunun kaliteyi artıracağını söylüyor. Ayrıca OLED ekranlar, DCI-P3 renk gamının% 120’sini de kapsayacak.

Bu, şirkete göre geleneksel ekranın gamından% 46 oranında büyük bir artış. Samsung, sanki bu yeterli değilmiş gibi, ekranların 0.0005nit, kontrast oranı> 1.000.000: 1, gerçek HDR kapsamının% 85’i ve daha fazlasında test edildiğinde bile daha derin siyahlara sahip olacağını söylüyor.

Yine de, CES 2021’de çalışan prototip versiyonlarını görmek için sabırsızlanıyoruz ve Samsung Display’in, Akıllı Telefonlar  ve TV panelleri için yaptığı gibi dizüstü bilgisayar kategorisine öncülük edeceğinden eminiz .

YouTube videosu CES duyurusu hakkında hiçbir şey söylemese de, computerbase.de tarafından hazırlanan bir rapor, Samsung’un etkinlikte Dizüstü Bilgisayarlar için 10’a kadar OLED ekranı açıklayacağını söylüyor . Boyutlar 13,3 ila 16 inç arasında değişecek ve 2021’in sonlarında ticari ürünlere ulaşacak.

Samsung Display, CES 2021'de Dizüstü Bilgisayarlar için 10'a Kadar OLED Ekranı Tanıtacak

Ayrıca, Samsung Display’in bunu kendine özel tutma klişesini kıran diğer markalarla paylaşacağı bildiriliyor. Hatta şaşırtıcı olan şey, şirketin muhtemelen Şubat 2021 gibi erken bir tarihte ürünlerde görünecek olan 15,6 inç 1920 × 1080 piksel OLED ekranı tanıtacak olmasıdır. Rapor doğruysa, Asus , Dell , HP’den FHD OLED dizüstü bilgisayarları görebiliriz. ve Lenovo yakında.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: