«
samsung-vs-huawei-003

Huawei , hayatının en kötü kabusunu yaşıyor. 5G ekipmanını Çin dışında başka bir yere sattığı için ABD’den ciddi bir caydırıcılıkla karşı karşıya . Yakın zamanda yarı iletken yongalarını bloke eden şirket, pazar payını Samsung tarafından yutabilir . İkincisinin, Huawei’nin pazar payını ele geçirmek için 2021’de yeni S serisinin erken sürümüne göz attığı bildiriliyor.

Samsung, Huawei'nin Pazar Payını Erken Bir Galaxy S21 Lansmanıyla Ele Geçirmeyi Planlıyor Olabilir

Reuters’ın kaynaklarına göre Samsung, bir sonraki Galaxy S21 serisi Amiral Gemisini 2021’de bir ay önce piyasaya sürecek. Bununla birlikte, ABD’nin Huawei’ye olan yasağını kaldırmayı ve pazar payını . Ve karşılığında, Apple’ın daha fazla zemin kazanmasını engelleyin . Aslında rapor, Samsung’un yeni Galaxy S21’i 2021 Ocak ayı sonlarında piyasaya sürmeye hazırlandığını söylüyor.

Bu şekilde, Galaxy S20 serisinin 2020 yılına kıyasla lansmanı bir aydan daha fazla atlaması muhtemeldir. , 2019’da piyasaya Ayrıca, bu , duyuru tarihi olarak 14 Ocak’ı tahmin eden önceki raporla destekleniyor .

Ayrıca, bir Reuters kaynağı Huawei’nin stoklarının önümüzdeki yılın başlarında tükeneceğini . Şirketin 2020’de Çin dışında pek çok cihaz piyasaya sürmediği düşünüldüğünde bu anlaşılabilir bir durum. Ve son Huawei Mate 40 serisi , kendi ülkesinin bazı bölgelerinde zaten kıtlıkla karşı karşıya.

Samsung silahı atlayarak başarılı olabilir mi?

Bundan yararlanmak ve Apple ile rekabeti güçlendirmek için Samsung’un önümüzdeki yıl lansman için yola çıktığı bildiriliyor. Samsung, 2020’de bir yıllık bir roller coaster geçirdi. Hatırlayacak olursak, 2020’nin ikinci çeyreğinde geçici olarak Huawei’ye liderliğini kaybetti . Ancak üçüncü çeyrekte hızlı bir şekilde geri aldı. , yoğun bir pandemik durumda yıllık bazda% 2,9’luk büyüme .

Benzer şekilde, şirket ABD’de Apple’a kıyasla% 59’dan daha az sevkiyat düşüşü kaydetti. İkincisi, 2020’nin ilk yarısında dünyanın en çok satan akıllı telefonu olan iPhone 11’in% 15’ini sattığı bildirildi . Ancak ABD ve Avrupa’da tekrar ününe kavuştu. .

Böylelikle şirket, 2021’in canlanma yılı olacağını düşünerek bu kez savunma yapmaktansa erken saldırmak istiyor olacak . Bununla birlikte, Güney Kore’den endüstri yetkilileri, ABD Başkanı seçilen Joe Biden’in bazı kısıtlamaları hafifleteceğini umuyor. Bu, ülke Çin’e karşı sağlam bir tutum sergiliyor gibi görünse de olabilir.

Bu belirsizlik, Xiaomi  ve Oppo ile zaten zorlu bir rekabetle karşı karşıya olduğu için yangına yakıt katıyor . Tüm bunlar Samsung’un Galaxy S21 serisi ile erken bir sıçrama yapmasını sağlayabilirdi .

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *