«
apple

Apple en sonunda dört modeli içeren yeni nesil iPhone 12 serisini piyasaya sürdü – iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro ve 12 Pro Max. Bu yeni serinin piyasaya sürülmesiyle birlikte şirket, şarj cihazını ve Earpod’ları da kutudan çıkardı.

Şu anda, dünyanın önde gelen akıllı telefon markası Samsung, güç adaptörünü perakende kutusundan çıkarma hamlesi üzerine Apple ile alay etmek için sosyal medya kanallarına yönünü dödü. Şirket, sosyal medyadaki paylaşımlarında Samsung Galaxy serisi akıllı telefonların bir güç adaptörü ile birlikte gönderilmeye devam ettiğine dikkat çekiyor .

Samsung, iPhone Kutusunda Güç Adaptöründen Kurtulmak İçin Apple'ı Takıyor

Apple’ın yeni piyasaya sürülen iPhone 12 modellerinin kutusundan sadece güç adaptörünü çıkarmakla kalmayıp aynı zamanda eski modeller için de çıkarması dikkat çekiyor . Bu sebeb ile, birisi iPhone 11 serisini satın alsa bile, ürünle birlikte bir şarj cihazı bulunmayacak.

Birçoğu, şirketin çevresel amaçlarla olduğunu iddia ettiği bu hareket için Apple’ı eleştiriyor. Fakat görünen o ki şirket, güç adaptörünü kutudan çıkarmak ve kullanıcıları ayrı olarak satın almaya zorlamak için ortamın bahanesini kullanıyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Hatice Zengin

    Gerçekten bayıldım güç adaptörüne çok iyi bir fikir 🙏❤️