• Facebook
  • Instagram
  • Twitter
Arama
«
SAMSUNG

Samsung, entegre parmak izi tarayıcılı bir ödeme kartı geliştirmek için finansal hizmetler şirketi Mastercard ile ortaklık yapıyor. İki şirket, fiziksel teması (pandemi ve diğerleriyle) azaltmak için bir güvenlik önlemi olarak faturalandırıyor, ancak güvenlik endişeleri bazı potansiyel kullanıcıları uzak tutabilir.

.

İşbirliğini duyuran şirketler, kullanıcıların bir tuş takımına bir PIN girmek zorunda kalmadan, kartlarına yerleştirilmiş parmak izi okuyucuyu kullanarak kimliklerini doğrulayacaklarını söylediler.

.

Samsung ve Mastercard, yerleşik parmak izi okuyuculu bir ödeme kartı oluşturmak için birlikte çalışıyor

.

Kartlar, tasarım ve geliştirmeyi kolaylaştırması gereken birden fazla ayrı yonga içeren Samsung’un System LSI Business’tan yeni bir güvenlik yonga setini kullanacak. Şu anda Mastercard ürünlerini kabul eden herhangi bir çip veya satış noktası terminalinde kullanılabilirler. Mastercard, en az 2017’den beri ödeme kartlarında parmak izi okuyucularla deneyler yapıyor.

.

Samsung ve Mastercard, Yerleşik Parmak İzi Okuyuculu Bir Ödeme Kartı Oluşturmak İçin Birlikte Çalışıyor

.

Şirketler ayrıca, yeni teknolojinin şu anda mevcut kartlara ekstra bir güvenlik katmanı ekleyeceğini, ancak bazılarının bu şekilde görmeyebileceğini belirtti. Günümüzde veri ihlalleri çok yaygınken, başka bir firmanın değerli biyometrik verileri bilgisayar korsanlarından korumasını beklemek, bazıları için büyük bir istek olabilir.

.

Her iki durumda da, bunu düşünmek için zamanın var. Sunum bu yılın sonlarına kadar başlamayacak ve başladığında, Güney Kore’de bulunan kurumsal müşterilerle sınırlı olacak. Teknolojinin dünya çapındaki sıradan tüketicilere ulaşmasının ne kadar süreceği hakkında henüz bir bilgi yok.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

%d blogcu bunu beğendi: