• Facebook
  • Instagram
  • Twitter
Arama
«
IOS

Apple, iOS 14.5’te testçilerin varsayılan bir müzik çalar ayarlamak için kullanıldığını düşündüğü bir özelliğin, Siri’nin medya oynatma tercihlerinizi öğrenmesine yardımcı olan bir makine öğrenme algoritması olduğunu ortaya çıkardı. Şirket, varsayılan bir medya oynatıcı seçmek için herhangi bir ayar seçeneği olmadığını açıkladı.

.

Apple, iOS 14.5'in kullanıcılara varsayılan bir müzik çalar ayarlamasına izin vermeyeceğini söyledi

.

Geçen ay beta testçileri, Apple’ın iOS 14.5’e, kullanıcıların varsayılan müzik uygulaması olan Apple Music’i yükledikleri herhangi bir üçüncü taraf uygulamasına değiştirmelerine izin veren bir özellik eklediğini keşfetti. Ancak, durum böyle görünmüyor.

.

Cuma günü Apple, iPhone kullanıcılarının varsayılan müzik uygulamalarını iOS 14.5’te değiştirebileceklerine dair raporlarla ilgili bazı karışıklıkları giderdi. E-posta ve tarayıcı uygulamaları için olduğu gibi bunun için herhangi bir ayar girişi olmadığı için kullanıcıların varsayılan oynatıcıyı değiştiremeyeceğini söylüyor.

.

.

Bunun yerine özellik, Siri’nin makine öğrenimi algoritmalarının bir parçasıdır. Apple, TechCrunch’a, Siri’yi içeriği oynatmak için kullanırken, size hangi uygulamayı kullanacağınızı soracağını ve medya türüne göre oynatıcı tercihlerinizi “öğreneceğini” söyledi.

.

Örneğin, Spotify’ı müzik dinlemek için kullanmayı seviyor, ancak sesli kitapları dinlemek için yerel Kitaplar uygulamasını kullanmak istiyor olabilirsiniz. Siri, bu tercihleri ​​”hatırlamaya” ve sormadan uygun uygulamayı kullanmaya çalışacaktır. Bununla birlikte, öğrenirken, benzer ancak biraz farklı bir istekle sunulduğunda tekrar sorabilir, bu nedenle Apple, bunun bir varsayılan ayarlamakla aynı olmadığını açıklığa kavuşturmak istedi.

.

Ayrım önemlidir, ancak nihai sonucu değiştirmez. Siri, zamanla, farklı içerik türleri için hangi oyuncuları kullanmaktan hoşlandığınızı öğrenecek ve bunları sormanıza gerek kalmadan başlatacaktır. Siri’nin nihai davranışı, varsayılan bir oynatıcı ayarlamakla neredeyse aynı, ancak daha da ayrıntılı bir seviyede.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

%d blogcu bunu beğendi: