«
ZTE AXON

Samsung, birkaç hafta önce sızdırılan 200 Megapiksel çözünürlüğe sahip kamera sensörü ile hala ses getiriyor. Yeni ortaya çıkan bir sızıntıya göre ZTE Axon 30 Pro200 Megapiksel çözünürlüğe sahip ilk akıllı telefon olabilir.

.

Samsung'tan ZTE Axon 30 Pro İçin 200 Megapiksel Sürprizi Geldi!

.

ZTE Axon 30 Pro özellikleri dışında işlemcisi için de önemli bir sızıntı ortaya çıkmış durumda. Bu arada serinin bir önceki telefonu olan Axon 20, ekran altı kameraya sahip ilk akıllı telefon olarak tarihe geçmişti. En üstteki siyah temalı fotoğraf ise Axon 20 modeline ait.

.

200 Megapiksel Çözünürlüğünde ZTE Axon 30 Pro Kamerası Sızdırıldı

.

ZTE Axon serisi ile orta segmentte önemli bir noktada. Her ne kadar akıllı telefon pazarında üst sıralara oynamasa da Çinli marka, anavatanında önemli bir pazar payına sahip.

.

ZTE Axon 20 modeliyle ilk ekran altı kamera modülünü kullanan yenilikçi marka, şimdi de Samsung’un geçen hafta sızdırılan 200 Megapiksel çözünürlüğe sahip sensörünün geleceği tahmin ediliyor.

.

Samsung aslında üst seviye sensörlerini kendi amiral gemilerinde kullanmadan pek rakiplerinin kullanmasına izin veren bir firma değil. Şu anda da Galaxy S21 Ultra modelinde kullanılan yeni ISOCELL HM3 sensörü halihazırda başka bir Android telefon üreticisinde kullanılmıyor.

.

Samsung'tan ZTE Axon 30 Pro İçin 200 Megapiksel Sürprizi Geldi!

.

Ortaya çıkan ZTE Axon 30 Pro kamerası özellikleri arasında ise Samsung S5KGND adlı sensörün 50 Megapiksel ana çözünürlüğe sahip olduğu görülüyor. Bu yeni sensörün 200 Megapiksel desteğine sahip olduğu da sızıntıda görülüyor. Ancak Axon 30 Pro‘nun bu çözünürlüğü kullanıp kullanmayacağı merak konusu.

.

Sensörün büyüklüğü 1 / 1.37 inç, piksel boyutu ise 1.28µm. Piyasadaki en iyi Samsung kamera sensörü olan HM3’te ise sensör büyüklüğü 1/1.33 inç, piksel büyüklüğü ise 0.8µm seviyesinde.

.

Bu yeni sızdırılan sensör dışında, Samsung’un 600 Megapiksel gibi inanılmaz seviyede bir sensör üzerinde çalıştığı da daha önce sızdırılmıştı. Son ortaya çıkan sızıntıya göre ise Axon 30 Pro için Snapdragon 888 işlemcisinin kullanılacağı sızdırıldıı. Firmadan 200 Megapiksel kamera ve işlemci ile ilgili resmi bir paylaşım olmsa da, işlemci için hazırlanan poster ortaya çıkmış durumda.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *