«
BAYRAKTAR

WhatsApp yapacağı yenilikle hem Elon Musk’ın hem de sosyal medyanın gündeminde. Yeni aldığı veri politikası sebebiyle eleştirilen WhatsApp, pek çok ismin telefonundan kaldırılıyor. Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşmayı zorunlu tutan politikasının ardından, Whatsapp’tan ayrıldığını Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla açıkladı.

.

Selçuk Bayraktar’dan Whatsapp ile İlgili Açıklama!

.

Selçuk Bayraktar Whatsapp’ı Değil, Alternatiflerini Kullanacak

.

WhatsApp yeni veri paylaşma politikası gereği Facebook ile kullanıcıların bilgilerini paylaşmayı getirmişti. Kullanıcıların bunu kabul etmemesi halinde WhatsApp’ı kullanması mümkün olmuyor. AB üyesi ülkelerde geçerli olmasa da dünya genelinde durum geçerli.

.

Hal böyle olunca yaşanan zorunluluk ile milyonlarca kişi WhatsApp alternatifi uygulamaları araştırmaya ve indirmeye başladı. Elon Musk’ın geçenlerde WhatsApp’ı silip Signal yüklediğini açıklaması gündemin dikkate değer konusuyken şimdi de Selçuk Bayraktar açıklama yaptı.

.

Selçuk Bayraktar’dan Whatsapp ile İlgili Açıklama!

.

Bayraktar, WhatsApp yerine BIP kullandığını belirtirken, açık kaynaklı yazılımlar olduğu için diğer kullandığı uygulamaları Telegram ve Signal olarak açıkladı. Bu açıklamayı ise Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla duyurmuş oldu. İşte yaptığı paylaşım:

.

”Whatsapp’dan uygulamaya koyduğu yeni veri politikası nedeniyle ayrılıyorum. Kullandığım mesajlaşma programları: BIP. Açık kaynak kodlu olduğu için: Telegram Signal.”

.

.

Bayraktar Twitter üzerinden başlatılan bir etikete katılarak bu paylaşımı yaptı. #WhatsAppSiliyoruz etiketi adıyla başlayan WhatsApp boykotu, kısa süre içinde yüzbinlerce kişiye ulaşmayı başardı.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *