Siri, müziğinizi iOS 14.5'te varsayılan ayarlamaz - bundan daha karmaşık | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Siri, müziğinizi iOS 14.5’te varsayılan ayarlamaz – bundan daha karmaşık

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Siri, müziğinizi iOS 14.5'te varsayılan ayarlamaz - bundan daha karmaşık

Apple, iOS 14.5 beta’nın önerilerine rağmen iPhone kullanıcılarının müzik hizmetlerini tercih etmelerine izin vermiyor, Spotify, TIDAL ve diğerlerinin Apple Music ile eşit temellere sahip olabileceği umudunu taşıyor. İOS 14.5 ve iPadOS 14.5 betaları Şubat ayında piyasaya sürüldükten çok sonra, insanlar Siri’nin müzik hizmeti tercihlerine daha fazla ilgi gösterdiğini fark etmeye başladı.

İstenen bir parçayı çalmak yerine, Siri bunu yapmak için hangi müzik hizmetini kullanmak istediklerini sorardı . Apple’ın zaten tarayıcı ve e-posta tercihlerinde yaptığı gibi, kullanıcıların varsayılanı Safari ve Apple Mail’den değiştirmesine izin verdiği gibi – iPhone’lar ve iPad’lerin üçüncü taraf müzik hizmetleri için daha kolay hale geldiği varsayımlarına yol açtı.

Biraz gizem ekleyen özellik, beta 2’nin piyasaya sürülmesiyle ortadan kayboldu. Apple daha sonra beta 3’te geri yükledi. Ancak aynı zamanda arka planda neler olup bittiğini ve insanların düşündüğü gibi olmadığını da açıklığa kavuşturdu.

Apple, TechCrunch’ verdiği demeçte, gerçek şu ki, durum bundan daha karmaşık ve maalesef biraz daha az esnek. Şirket, ne iOS ne de iPadOS’un aslında bir “varsayılan müzik hizmeti” seçeneğine sahip olmadığını belirtti. Bunun yerine, Siri, müzik hizmeti tercihlerini sorduğunda, asistanın bağlılıklarınızın hangi şekilde yattığı konusunda kendisini daha iyi eğitmesi gerekir.

Siri, müziğinizi iOS 14.5'te varsayılan ayarlamaz - bundan daha karmaşık

Örneğin, müzik çalmak istediğinizi ve ardından Siri ile Spotify aracılığıyla kastettiğinizi açıklığa kavuşturursanız, asistan gelecekteki müzik istekleri için otomatik olarak bunu varsayılan olarak ayarlayabilir. Bununla birlikte, bir podcast veya akışlı bir radyo istasyonu isterseniz, Siri daha fazla açıklama isteyebilir. Bu şekilde asistan, her biri için hangi platformu tercih ettiğinizi anlayabilir.

Kullanıcılar yine de belirli bir hizmeti adlandırarak (örneğin, “Spotify’da Dire Straits çal” veya “Pandora’da asitli caz radyosu çal”) gibi belirli bir hizmeti talep edebilirler, ancak bu aynı zamanda Siri’nin gelecekte nasıl yanıt vereceğini de şekillendirebilir. Apple, daha önce tercih ettiğinizi söylediğinden farklı bir hizmet talep ediyorsanız, Siri daha sonra açıklama isteyebilir.

Arka planda, Siri ile entegre olan geliştiriciler için API’ler görünüşe göre asistan için daha fazla bağlam ekleyebilecek. Örneğin, potansiyel olarak bir radyo yayını hizmetinin bu belirli işlevi işaretlemesine izin verebilir, böylece gelecekte Siri, bir isteğin nasıl yerine getirileceği konusunda daha bilinçli bir seçim yapabilir.

Siri, müziğinizi iOS 14.5'te varsayılan ayarlamaz - bundan daha karmaşık

Sesi öncelikle müzik ve diğer sesleri çağırma şekliniz için kullanma alışkanlığınız varsa, iOS 14.5’teki değişiklik aslında iPhone ayarlarında varsayılan bir müzik hizmeti veya uygulaması ayarlayabilmeye eşdeğer olabilir. Müziğe bağlantılar, örneğin, yeni bir e-posta veya web sayfası açma bağlantılarından çok daha az yaygındır; bu uygulamalar için varsayılanlar çok daha mantıklıdır.

Bununla birlikte, Siri’nin genel olarak tercihlerinizi anlamasının ne kadar süreceğini bilmiyorsunuz ve asistanın zaman içinde bu anlayış üzerine nasıl inşa edeceğine dair nüanslar, kullanıcılara birden çok kez hangi hizmeti istedikleri sorulursa kafa karıştırıcı olabilir. kullanın. Bu arada, sistem, iOS 14.5 ve iPadOS 14.5’in yılın ilerleyen günlerinde kamuya açık sürümlere geçmeden önce beta 2’de olduğu gibi tamamen kaldırılabilir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: