Tüketici davranışındaki değişim pek de sürpriz olmamalı. İçerik oluşturucuları ve dağıtımcıları, Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, Disney + ve Peacock gibi hizmetlerle, makul bir aylık ücret karşılığında çeşitli cihazlarda görüntülenebilen devasa dijital kitaplıklar sunan, toplu halde yayın akışına katıldılar.

.

Sony Interactive Entertainment (SIE), 31 Ağustos 2021 itibarıyla artık PlayStation Store üzerinden film ve TV satın alma ve kiralama hizmeti sunmayacaktır.

.

Sony, bu yaz PlayStation Store'dan film ve TV satın alma ve kiralama işlemlerini durduracak

.

Kararı açıklayan bir blog gönderisinde, SIE’nin video işinin başkanı Vanessa Lee, konsollarında abonelik ve reklam tabanlı eğlence yayın hizmetlerini kullanan PlayStation hayranlarından muazzam bir büyüme gördüklerini söyledi.

.

Sony, Bu Yaz PlayStation Store'dan Film ve TV Satın Alma-Kiralama İşlemlerini Durduracak!

.

Müzik endüstrisinde de benzer eğilimler gözlemleniyor. Göre RIAA’nın 2020 yıl sonu raporuna , ABD müzik endüstrisinin gelirlerinin büyük çoğunluğu – yüzde 83 – akış geldi. Sony’nin bu yaz sona erdireceği gibi dijital indirmeler, geçen yıl müzik endüstrisi gelirinin sadece yüzde altısını oluşturdu. CD’ler ve plak gibi fiziksel içerik bile pastanın yüzde dokuzunu yakalayarak daha iyi iş çıkardı.

.

Sony, PlayStation Store değişiklikleri yürürlüğe girdiğinde, kullanıcıların daha önce satın aldıkları film ve TV içeriğine erişmeye devam edeceklerini belirtiyor.

.