EA, Battlefield 6’ya odaklanmak için bir sonraki Need for Speed ​​oyununu arka plana atmaya karar verdi. Yeni nesil bir NFS deneyimi üzerinde çalışan Criterion Games, DICE’ın yaklaşan Battlefield oyununu geliştirmesine yardımcı olmak için şimdi yeniden atandı. Bu tatil sezonunun ilerleyen saatlerinde yayınlanacak.

.

Criterion Games, geçen yıl yarış serisinin başına getirildikten sonra 2010’un Need for Speed: Hot Pursuit’i yeniden düzenlemek için çabucak çalışmaya başladı . Stüdyonun dizi için yeni nesil vizyonu 2021’de gerçekleşecekti, ancak şimdi EA tarafından DICE’ın yaklaşan Battlefield oyununu bitirmesine yardımcı olmak için görevlendirildi.

.

EA, Need for Speed'i bir yıl geciktiriyor, Criterion Games'i Battlefield 6'ya yeniden atıyor

.

EA CEO’su Andrew Wilson’ın geçen ay yatırımcılara söylediği gibi, birinci şahıs nişancı oyunundaki geliştirme, ‘dahili kilometre taşlarının’ ilerisine gidiyor olsa da, Battlefield 6’ya öncelik vermek için Kriter kaynaklarını getirme kararı, devam eden salgın ve EA’nın 1,2 milyar dolarlık Codemasters satın alması, bu yıl en az bir yarış oyununu boru hattında tutacak.

.

EA’nın baş stüdyo sorumlusu Laura Miele Polygon ile yaptığı röportajda “[Battlefield] harika bir şekilde şekilleniyor, ekip inanılmaz derecede sıkı çalışıyor, geçen yıl çok zorladılar ve evet, evden çalışıyoruz,” dedi . ” Ve zor; evden oyun yapmak zor ve [EA DICE] ekibi biraz yorgun, “diye ekledi.

.

EA, Need For Speed'i Bir Yıl Erteliyor, Criterion Games'i Battlefield 6'ya Yeniden Atıyor!

.

EA ayrıca, 2018 Battlefield V’in ezici performansının ardından bir sonraki Battlefield’ın özel bir şey sunması gerektiğini de biliyor . Battlefield 3 ve 4 benzeri modern zaman ortamının geri döndüğüne dair söylentiler olsa da, EA, bir maçta 128 oyuncuya kadar görebilen benzersiz bir ölçeğe ve yeni nesil yıkıma sahip haritalarda sürükleyici savaşlar yaptı.

.

İlkbahar için tam bir açıklama planlandı, bu nedenle Battlefield hayranlarının daha fazla beklemesi gerekmeyecek. Bu arada, yeni nesil Need for Speed’i doldurmak isteyenler, Criterion’un 2022 sürümü için sürücü koltuğuna dönmesini beklemek zorunda kalacak.

.