Sony, Bu Yıl Playstation 5'in Depolama Genişletmesinin Kilidini Açmayı Planlıyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Sony, Bu Yıl Playstation 5’in Depolama Genişletmesinin Kilidini Açmayı Planlıyor!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

SONY
Dört gözle beklenen bir şey: Sony’nin PlayStation 5’i için iki tür bekleme vardı. Birincisi, scalper ücretini ödemeden bir tanesine el atmak ve ikincisi, bir m.2 sürücü yerleştirerek konsolun dahili depolamasını artırabilmek genişletme yuvasında. İkinci kulüptekiler için, Sony’nin bu işlevi bu yaz çıkacak bir ürün yazılımı güncellemesi yoluyla etkinleştirmeyi planladığı bildirildiğinden, bekleme süresi yakında sona erecek.
.

Microsoft ve Series X | S üzerindeki tescilli depolama genişletmesinin aksine Sony, PlayStation 5 ile üçüncü taraf yoluna gitti ve oyuncuların kullanım için onay aldıkları sürece çeşitli NVMe seçeneklerinden seçim yapmalarına izin verdi.

.

Sony, Bu Yıl Playstation 5'in Depolama Genişletmesinin Kilidini Açmayı Planlıyor!

.

Muhtemelen Sony’nin uyumluluk kriterlerini tatmin edecek pazardaki mevcut birkaç m.2 SSD’ler, gerçek donanım desteği bir güncellemeyle yaz aylarında etkin olacak iken, raporlar Bloomberg. Konsolun 667GB kullanılabilir depolama alanını genişletebilmek, gerçekten de birçok oyuncunun dört gözle bekleyeceği ilk yükseltmelerden biri olacaktır.

.

Yaklaşan aygıt yazılımı, PS5 soğutma fanlarının daha yüksek RPM’lerde dönmesine de izin verecek. Bu yeteneğin zaten var olduğu biliniyor olsa da Sony, üçüncü taraf bir SSD devreye girdiğinde termiklere hitap etmek için muhtemelen fan hızlarını artıracak.

.

PS5 kullanıcılarının devasa oyun kitaplıklarını nihayet yükleyebilmesi için sadece birkaç ay var. Ancak bu bekleme, oyun gecikmeleri ve muhtemelen daha uzun süre devam edecek üretim kısıtlamaları karşısında küçük bir rahatsızlık oluşturacaktır.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: