«
SONY
Japon teknoloji devi Sony, ilk seri PlayStation 5 ön siparişlerinde yaşanan ön sipariş sorunları nedeniyle özür diledi. Yakın zamanda daha çok konsol sözü verdi.

Sony’nin uzun süredir büyük ilgiyle beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 geçtiğimiz günlerde resmi olarak ön siparişe çıktı. Aylardır konsolu bekleyen insanlar da perakende satış sitelerine adeta hücum etti.

Ne yazık ki pek çok kişi bir PlayStation 5 siparişi vermeyi başaramadı. Sony’nin aldığı önlemlere rağmen perakende sitelerinde satışa çıkan ürünler çok hızlı tükendi, ön sipariş hakları karaborsaya düştü. Sony, önceden çıkış zamanını bildirmediği için adeta topa tutuldu..

Daha İyi Bir Sistem Olabilirdi

PS5

Sony, başarısız olan PS5 ön siparişleri için özür dilerken bütün sürecin çok daha yumuşak olabileceğini kabul etti. Bununla da kalmayan Sony, birkaç gün içinde yeni konsolların ön siparişe çıkacağına ve perakende firmalarının da bu tarihleri duyuracağına söz verdi.

Sony konsolların ön siparişe çıkışını bir sürpriz olarak gerçekleştirdi. Normal şartlar altında ön siparişin 17 Eylül’de başlaması bekleniyordu. Ne var ki firmanın duyuru etkinliği biter bitmez perakende sitelerinde ön siparişler alınmaya başlandı. Ayrıca sorun bu kadarla da kalmadı.

Perakende satıcıları kullanıcılara konsollarını çıkış günü teslim alamayacaklarını bildirmeye başlarken bazı satıcılar da doğrudan siparişleri iptal etmeye başladı. Yani PlayStation 5 ön siparişleri gerçek anlamda kaosa teslim oldu.

Microsoft Sony’den Ders Aldı

ps5kolu

Bu türden sıkıntılar normalde şirketlerin tercih ettiği sıkıntılardır. Ürünün hiç talep görmemesindense fazla talep görmesi daha tercih edilebilirdir. Yine de bu kadar büyük bir kaos satışlara başlamak için hiç de iyi değil.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Zehra Canbaz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *