«
sony-dalga-konusu-olan-ps5-reklamini-yayindan-kaldirdi

Sony, yayınlamış olduğu Playstation 5 Reklamı ile gündeme oturdu. Bir kaç gün önce Twitter üzerinden yayınlanan Sony PlayStation 5 reklamı, kullanıcılar tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Sony, yaşanan olay sonrasında reklamı yayından kaldırdı.

Sony, Twitter’da yayınladığı reklamı için geri adım attı

Sony, PlayStation 5 modelini piyasaya sürdüğünde tasarımı nedeniyle birçok kişi tarafından eleştirildi. Cihaz standının kullanımı zor olması satın alan kişiler tarafından gündeme getirildi.

PlayStation 5 reklamı ile gündeme gelen şirket, Twitter üzerinden bir babanın oğluna God of War hikayesini anlattığı video yayınladı.

Sony, dalga konusu olan PS5 reklamını yayından kaldırdı

Yayınlanan videoda baş aşağı duran PlayStation 5, kullanıcıların dikkatini çekti. Birçok kullanıcı videoyu eleştirirken reklam kısa süre içerisinde gündem oldu.

Videoyu sadece Twitterda paylaşan Sony bu durum sonrasında, videoyu kaldırdı. Bazı analistler reklam çekimi sırasında yaşanan aksaklıktan dolayı cihazın bu şekilde kullanıldığını tahmin ediyor.

Sony, geçtiğimiz yıllarda eleştirilen PS Vita reklam videosunu da kaldırmıştı. YouTube kanalında yayınlanan video, birçok kişi tarafından yanlış algılanması nedeniyle kısa süre sonra silindi.

Şirketten kaldırılan reklam videosu ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Reklamın revize edilip tekrar yayınlanıp yayınlanmayacağı da merak konusu.

Bir Cevap Yaz

DonanımForum Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *