«
  1. Anasayfa
  2. Gündem Haberleri
  3. Material You yakında daha fazla cihaza geliyor!

Material You yakında daha fazla cihaza geliyor!

android-12-material-you-destegi-alacak-telefonlar-750x430

Teknoloji devi Google, geride bıraktığımız vakitlarda Android 13 amacıyla ilk geliştirici beta sürümünü yayınladı. Ancak geride bıraktığımız senenin son periyodunda pazara çıkan Android 12 işletim sistemi, şimdilik daha çok çok cihaza dağıtılmış değil. Telefon üreticileri, Android 12’yi dağıtmak amacıyla sıraya girdi. Bu senenin ilk %50 sinde pek çok telefonun yeni işletim sistemini kullanmaya hak kazanacağı ön görü ediliyor.

Android 12 ile yaşamımıza giren ilgi çekici yeniliklerden bir tanesi de Material You tabanlı hareketli renk desteği oldu. Google’ın ilerlettiği kendisine özgü dizayn dili, şu anda sadece Pixel telefonlarda kullanılabiliyor. Yani Android 12’ye sahip olsanız bile diğer bir telefondan bu dizayna ulaşmanız şimdilik olası görünmüyor. Ancak Google, bu hali yakın vakit ortamında çözmeyi planlıyor.Android 12 Material You dizaynını alacak markalar
Google, Android 12 hareketli renk ilişkisini, yani Material You dizayn dilini yakında daha çok cihaza sunacağını açıkladı. Pixel serisi dışındaki markalar da bu dizaynı kullanmaya başlayabilecek. Peki ya hangi markalar, Material You ilişkisini kullanıcılarına sunacak? İşte o markalar…

Samsung
OnePlus
Oppo
Vivo
Realme
Xiaomi
Techno
Google, yukarıdaki şirketlerin yanı sıra diğer telefon üreticilerinin de yakında hareketli renk ilişkisini kullanmaya hak kazanacağını doğruladı. Birkaç ay ortamında yukarıdaki markalar, Pixel’den sonra Material You ilişkisine ulaşan ilk firmalar olacak. Ardından ise diğer markalar, onları takip edecek.

Material You nedir?

Android 12 ile Material You’yu tanıtan Google, yeni dizayn dilini şu cümleler ile tanımladı: “Android deneyimi,
kullanıcılarımız amacıyla her vaktinden daha kesintisiz ve şahsi bir hal aldı. Muhteşem yeni dizayn, daha hareketli bir dokunuş, ipeksi pürüzsüzlükte kaydırma ve geniş bir sistem gibi deneyimlere yaşam verdi. Ancak gösterinin yıldızı hareketli renk oldu. En sevdiğiniz duvar kadığını seçin ve bütün telefon deneyimi, ana ekranınızdan en sevdiğiniz uygulamalardan bazılarına kadar sizi daha iyi ifade etmek amacıyla dönüşmeye başlasın.”

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *