«
  1. Anasayfa
  2. Gündem Haberleri
  3. SpaceX’in İlk Sivil Uzay Görevi Netflix Belgeseli Oluyor

SpaceX’in İlk Sivil Uzay Görevi Netflix Belgeseli Oluyor

01ce8e125f5a8956c5db52ac0a7f9ed6fee32911
SpaceX’in geçtiğimiz günlerde duyurduğu ilk sivil uzay görevi, Netflix belgeseli oluyor. Countdown: Inspiration4 Mission To Space isimli belgesel, SpaceX’in 15 Eylül’de gerçekleştirmeyi planladığı görevini tüm detaylarıyla izleyiciyle paylaşacak.

SpaceX, geçtiğimiz Şubat ayında büyük heyecan verici bir haberle karşımıza çıkmıştı. Şirket, 4 kişilik bir ekibin yaklaşık 3 günlük uzay yolculuğunu içerecek olan Inspiration4 görevini duyurdu. Görev için belirlenen tarih 15 Eylül 2021 ve öncesinde bizi oldukça keyifli bir proje bekliyor; Countdown: Inspiration4 Mission To Space

Countdown: Inspiration4 Mission To Space, neredeyse gerçek zamanlı bir belgesel olarak karşımıza çıkacak. 4 kişilik ekibin bu ilk sivil uzay görevine hazırlık aşamalarından itibaren tüm süreci detaylarıyla anlatacak olan belgesel, 3 farklı tarihte izleyicisi ile buluşacak.

Serinin ilk iki bölümü, 6 Eylül tarihinde Netflix’te izleyicisi ile buluşacak. Ardından 13 Eylül’de de iki bölüm yayınlanacak. Son olarak heyecan verici bir final ile karşımıza çıkacak olan Countdown: Inspiration4 Mission To Space’in bu özel bölümü ise ay sonunda yayınlanacak. Ancak tabii ki burada önemli nokta, SpaceX’in fırlatma ve uçuş takvimlerine uyup uymayacağı.

Inspiration4 görevinin 4 kişilik özel mürettebatı geçtiğimiz Mart ayında açıklandı. Ekibin lider koltuğunda Shift4 Payments isimli şirketin kurucu ve CEO’su Jared Isaacman yer alıyor. Bu koltuk, görevle birlikte açıklanan ilk koltuktu. Ardından Isaaacman’e eşlik edecek isimler de belli oldu. Bir asistan doktor olan Hayley Arceneaux, havacılık sektöründe çalışan ve geçmişte ABD Hava Kuvvetleri’nde de görev yapan Chris Sembroski ve bir yerbilimci olan Dr. Sian Proctor, SpaceX’in özel görevinde Dragon kapsülünde uzayda yolculuk edecek. Fırlatma, Falcon 9 roketi ile gerçekleşecek.

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *