Tenet'in Gişede Elde Ettiği Hasılat Belli Oldu! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Tenet’in Gişede Elde Ettiği Hasılat Belli Oldu!

avatar

Zehra Canbaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tenet'in Gişede Elde Ettiği Hasılat Belli Oldu!
3 Eylül’de ABD/Fransa’da gösterime giren Tenet, 20,2 milyon dolarlık hasılat ile 2006’daki The Prestige’den bu yana gişede en kötü açılış yapan Nolan filmi oldu. Öte yandan filmin dünya çapındaki gelirleri 150 milyon dolara yaklaştı.

Christopher Nolan’ın son filmi Tenet, geçtiğimiz ayın sonlarında ülkemiz de dahil olmak üzere birçok bölgede vizyona girmişti. Son olarak 3 Eylül tarihinde ABD’de gösterime giren filmin ilk hafta sonunda elde ettiği gişesi açıklandı.

Tenet'in Gişede Elde Ettiği Hasılat Belli Oldu!

Box Office verilerine göre Nolan imzalı film, ilk haftasında ABD’de 20,2 milyon dolarlık gelir elde edebildi. Bu gelirle birlikte Tenet, 2006 yılında vizyona giren The Prestige’den bu yana en düşük açılış yapan Christopher Nolan filmi oldu. Ancak bu noktada dünyanın küresel bir salgınla mücadele ettiğini ve sinemaya gitmenin gerçekten güvenli olup olmadığı konusunda büyük tartışmaların olduğunu unutmamak gerekiyor.

Tenet’in Dünya Çapındaki Bilet Satışlarından Elde Ettiği Gelir 150 Milyon Dolara Yaklaştı:

ABD ve Kanada’da ilk haftasında bilet satışlarından 20,2 milyon dolar gelir elde etmeyi başaran Tenet’in dünya çapındaki toplam gişesi de 150 milyon dolara yaklaştı. Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ile Asya-Pasifik bölgesinde 26 Ağustos’ta vizyona giren yapım, ikinci haftasına yaklaştığı küresel pazarda bilet satışlarından 126 milyon dolarlık gelir elde etti. Küresel pazardan gelen gelirin da eklenmesiyle birlikte Tenet’in dünya çapındaki bilet satışlarından elde ettiği gelir 146,2 milyon dolara ulaştı.

Tenet'in Gişede Elde Ettiği Hasılat Belli Oldu!

Nolan imzalı filmin gişe gelirlerinin küresel pazardaki dağılımına baktığımızda ilk sırada 30 milyon dolar ile Çin geliyor. Çin’in ardından 20,2 milyon dolar ile ABD/Fransa, 13,1 milyon dolar ile Birleşik Krallık, 10,7 milyon dolar ile Fransa ve 8,7 milyon dolar ile Almanya geliyor. Box Office TR verilerine göreyse film, ülkemizde 1,7 milyon liralık gişe hasılatı elde etti.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: