• Facebook
  • Instagram
  • Twitter
Arama
«
WHATSAPP

WhatsApp, Windows ve Mac masaüstü uygulamalarına özel ve güvenli bire bir sesli ve görüntülü aramalar için destek ekledi. Ekleme, WhatsApp’ın mobil sürümünü kullanmayı tercih edenlere hitap etmeyebilir, ancak masaüstü kullanıcılar için Zoom’a güzel bir alternatif.

.

Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma ve VoIP hizmeti , geçen yıl WhatsApp’ta birbirlerini arayan insanlarda anlamlı bir artış gördüklerini söyledi. Örneğin Yeni Yıl Arifesinde, hizmet, 1,4 milyar sesli ve görüntülü arama ile tek bir günde yapılan en çok arama için yeni bir kişisel en iyiyi belirledi.

.

WhatsApp, masaüstü uygulamasına bire bir sesli ve görüntülü arama ekler

.

WhatsApp, yeni özelliklerini özellikle masaüstü için optimize ederek hem yatay hem de dikey modda çalışmalarını sağladı. Dahası, aramalar, bir tarayıcı sekmesinde veya diğer pencerelerin arkasında kaybolmamaları için her zaman en üstte olacak şekilde ayarlanmış yeniden boyutlandırılabilir bağımsız bir pencerede görünür.

.

WhatsApp, Masaüstü Uygulamasına Bire Bir Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Getirdi!

.

WhatsApp’taki diğer iletişim türlerinde olduğu gibi, masaüstündeki sesli ve görüntülü aramalar uçtan uca şifrelenir, yani WhatsApp bunları duyamaz veya göremez.

.

Şirket, güvenilir ve yüksek kaliteli bir deneyim sağlamak için önce masaüstü uygulamasında bire bir görüşmelerle başlıyor. Sonunda, özelliğin grup sesli ve görüntülü görüşmelerini içerecek şekilde genişletileceği söylendi.

.

WhatsApp, son zamanlarda yeni özelliklerin sunumunu yavaşlatacağına dair hiçbir işaret göstermedi. Ocak ayında şirket, web ve masaüstü platformlarına yüz ve parmak izi kimlik doğrulamasını ekledi ve 2020’nin sonlarında, kaybolan mesajların tanıtıldığını gördük.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

%d blogcu bunu beğendi: