Apple’ın, TSMC’nin risk üretimi çalışmasında ortağı olacağı söyleniyor, bu da tam olarak neye benziyor. TSMC, çalışmanın başarılı olacağına ve her şeyin çalışması gerektiğine inanıyor, ancak bir şeylerin ince ayarlanması gerekebileceği riski var. Bu, Apple’ın görünüşte almaya istekli olduğu bir kumar, çünkü her şey plana göre giderse, 3nm yongalara rakiplerinden çok daha erken erişebilecekler.

.

TSMC, ortağı Apple ile yıl sonuna kadar 3nm cips üretecek

.

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company’nin (TSMC) 3nm wafer üretimiyle ilerlediği bildiriliyor.

.

Digitimes’e göre ( PC Gamer aracılığıyla ödeme duvarlı ), TSMC 2021’in sonunda 3nm riskli üretim yapacak. Geçen yaz dünya çapındaki teknoloji sempozyumunda şirket, 3nm N3 düğümünün bu yıl risk üretimine girmesini beklediğini söyledi. 

.

TSMC, Ortağı Apple ile Yıl Sonuna Kadar 3nm Çip Üretecek!

.

N5 ile karşılaştırıldığında, TSMC’nin 3nm N3 düğümü performansı aynı güç seviyesinde yüzde 15’e kadar artıracak veya aynı transistör hızında güç tüketimini yüzde 30’a kadar azaltacaktır.

.

TSMC’nin 2021’in sonuna kadar ayda 30.000 3nm çip üretmeyi beklediği bildiriliyor, bu rakam 2023-24’te 105.000’e çıkması gereken bir rakam. Buna karşılık, TSMC her ay yaklaşık 140.000 7 nm wafer üretiyor.

.