«
huawei-logo

Tayvanlı Semiconductor devi TSMC’nin, Huawei’ye yonga tedarik etmek adına ABD’den lisans aldığı açıklandı . Biraz soluklanıp servetin dönüşünü düşünmeden önce, bu TSMC lisansının bir dönüşü var gibi görünüyor.

 TSMC’nin mobil yongaların üretimi için kullandığı en son olanlar değil . ‘Olgun’ bazen eski veya geçmişte olanı ifadesini kullanıyor. Bu perspektiften bakacak olursak, listede 28nm veya üstü gibi eski işlem düğümleri olduğu ifade ediliyor.

The Huawei logo and what the symbol means

Raporda olduğu ortaya çıkarsa gerçek bütün günümüz cips söyledi vb 10nm, 7nm, 5 nm, temel aldığından, bu Huawei için gerçekten kötü bir haber için 9000 sakıncalı, şirket ihtimalle Kirin yeterince dolu olan var Huawei Mate 40 serisi bu ay piyasaya sunuldu. Fakat, çoğu fabrikanın 15 Eylül’den sonra Çin devine sırtını sönmesi sebebi ile şirketin bundan sonra nasıl hayatta kalacağı büyük bir soru . Bununla birlikte, hem Huawei hem de TSMC hala resmi olarak bir kelime söylemedi.

Huawei , yukarıda belirtilen tarih yaklaşırken bir ‘ hayatta kalma moduna ‘ girmişti . Yeterince fiş biriktirdikten sonra, şirket oyunda olmak için seçenekler arıyor. Fakat ABD en azından şimdilik tüm kapıları kilitlemiş duruyor. TSMC’ye göre, kampta gülümsemeler olabilme ihtimalleri mevcut. Kısa süre önce Q3 2020 için gelirde% 14,7’lik bir artış açıklandı.

Huawei'den Türkiye'ye Yardım | İntersiber

Bu büyük ihtimalle Huawei’nin fiş baskını sebebi ile olsa da, 2019’a kıyasla% 21.65’lik bir artışı garip. TSMC’nin yakın tarihli bir mali raporu, gelirin 84.488 milyar yuan (73.9 milyon $) olduğunu ve geçen yılın 4. çeyreğinin rekorunu kırdığını ifade etti. Ama artık tozun yatıştığını fark edebiliyoruz. Ve boş fabrikaları Apple’dan gelen siparişlerle halletmesine rağmen , büyük müşterilerinden birini artık aralarında göremiyecekler.

Daha önce, çok az söylenti TSMC’nin ABD Arizona’da bir fabrika kurmayı kabul ettiğini ve karşılığında bir şey beklediğini söylemişti. fakat  ABD Dışişleri Bakanlığı Ekonomik Büyüme, Enerji ve Çevre Müsteşarı Keith Krach iddiaları geri çevirdi. Rapor nihayet, ABD’nin Huawei’yi tamamen kınamayacağını ifade ediyor. Bu, AMD  ve Intel’e lisans veren ülkenin raporlarında açıkça fark edilmektedir. Fakat hasar, Huawei’yi mobil ve 5G baz istasyonu yongaları ile mat ederek zaten yapılmış gibi duruyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *