Türkiye’ye Gök Taşı Mı Düştü? Tüm Sosyal Medya Karıştı! - Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi

Sıradaki içerik:

Akıncı Belgeseli yayınlandı.

e
sv

Türkiye’ye Gök Taşı Mı Düştü? Tüm Sosyal Medya Karıştı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

gök taşı

Trabzon’da yaşayan vatandaşların iddiasına göre Türkiye’ye gök taşı düştü. Bu iddia, tüm sosyal medyanın gündemine oturdu. Birçok kişi bu olayın doğru olduğunu düşünüyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Peki şuanlık detaylar neler?

.

Türkiye’nin Hangi İllerinde Gök Taşı Görüldü?

.

İlk olarak Doğu Karadeniz’de yer alan illerde görüldüğü öne sürülen bu gök taşının bir ışık parlamasına sebep olduğu belirtildi. Bazı vatandaşlar bu parlamanın yerini bir dumanın aldığını da söylediler.

.

Sosyal medyanın gündeminde yer alan meteorun Doğu Anadolu’da bulunan şehirlerde de gözlemlendiği ifade edildi. Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Atilla ATAMAN, bu olayı gördüğünü belirtti.

.

Trabzon’da bulunan emniyet şubelerinin bu konu hakkında çok sayıda ihbar aldığı açıklandı. Başka iddialara göre gök taşı olduğu iddia edilen cismin görüldüğü diğer şehirler şu şekilde: Artvin, Elazığ, Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Erzurum, Sivas, Erzincan, Ardahan, Muş ve Tunceli.

.

Twitter kullanıcıları bu meteor hakkında çeşitli paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Bazı kişiler ise bunun bir gök taşı olduğuna katılmıyor. Bu kişilere göre görülen parçacıklar NASA’nın “Dart” isimli bir projesine ait. İşte Twitter’dan ilgili olaya ilişkin gelen bazı tepkiler tam olarak şu şekilde:

.

gök taşı

.

.

.

.

gök taşı

.

.

.

.

Erzurum’da göktaşı olduğu değerlendirilen cismin düşme anı cep telefonu ve güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı. Sivas’ta da birçok noktadan yapılan “göktaşı düştü” şeklindeki ihbarlar üzerine ekipler arazide inceleme başlattı.

.

.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: