Sosyal Medya Haberleri

Twitter Her An Mavi Tik Müjdesini Verebilir!

Popüler sosyal medya mecralarından biri olan Twitter’da, yüksek sayıda takipçiye sahip kişilerin doğrulanan hesapları için mavi rozet simgesi kullanılıyordu. Şimdi ise popüler platformun, bu özelliği herkese açmayı planladığı öne sürüldü. Şeffaflık adına, Twitter mavi tik herkese açılabilir.

.

twitter

.

Twitter’dan Şeffaflık Adına Yeni Bir Hamle Gelebilir!

.

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biri olan Twitter’da, sahte hesaplar konusunda belli ölçüde şikayetler olduğunu biliyoruz. Bu durumun önüne geçmek için şu ana kadar dişe dokunur bir adım atıldığını kesinlikle söyleyemeyiz. Ancak şirket tarafından planlandığı öne sürülen hamle, en azından artık hesapların sahte olup olmadığının daha kolay anlaşılmasını sağlayabilir.

.

.

Daha önce de sızdırdığı doğru bilgiler ile bilinen Jane Manchun Wong, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla dikkat çekti. Paylaşıma göre; Twitter mavi tik, doğrulanan tüm hesaplarda kullanılabilecek. Planlanan bu yeniliğin şeffaflığa hizmet edeceği düşünülüyor.

.

twitter

.

Bu özelliğin kullanıcılara ne zaman sunulacağı için ise henüz resmi bir bilgi bulunmuyor. Peki şu anda mavi rozet almak için şartlar neler? Mevcut durumda; yüksek takipçi sayısının yanı sıra, doğrulanmış bir telefon numarası, doğrulanmış bir e posta adresi, geçerli bir profil fotoğrafı, bir web sitesi ve tweetlerin herkese açık olması gerekiyor. Gelmesi beklenen yenilikle birlikte, yüksek takipçi sayısı şartı ortadan kaldırılmış olacak.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: