1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Twitter, yasaklı, kilitli ve askıya alınmış hesaplardan haberdar olmaları için bir bildirim seçeneği için genel bir talepte bulunmayı zorunlu kılıyor

Twitter, yasaklı, kilitli ve askıya alınmış hesaplardan haberdar olmaları için bir bildirim seçeneği için genel bir talepte bulunmayı zorunlu kılıyor

«
twitter-logo-phone-9811[1]

Twitter, platformun kullanıcıların duygularını ifade etmelerine ve seslerini belirli sayıda karakter altında kelimeler biçiminde seslendirmelerine nasıl izin verdiğini göz önünde bulundurarak birçok kullanıcı için muhtemelen en sevilen uygulamadır.

Şirket, bir kullanıcının favorisi olduğunun farkındadır ve bu nedenle, kullanıcılar için güvenli bir alan olmasına izin vermek için gerekli tüm adımları attığından emin olur, bu nedenle içerik denetleme aracını yakın zamanda yükseltti ve o zamandan beri nefret söylemine devam eden çok sayıda hesabı engelledi ve geçici olarak devre dışı bıraktı veya sadece uygulama yönergelerine aykırı şeyler.

Ancak, kullanıcıların şikayet ettiği bir şey, platformun, kullanımlarının askıya alınması ve geçici veya kalıcı yasaklar hakkında onları bilgilendirecek bir sisteminin olmaması ve bu nedenle Twitter’ın bir sonraki hedefi haline gelmesiydi.

Kullanıcılar, bir tweet’i beğenmeye veya birisini takip etmeye çalışmadıkça hesaplarının yasaklandığını asla fark etmediklerini, bunun da onlara ne olduğu ve onlara göre değişmesi gerektiği konusunda bir fikir verdiğini söyledi.

Twitter, yasaklı, kilitli ve askıya alınmış hesaplardan haberdar olmaları için bir bildirim seçeneği için genel bir talepte bulunmayı zorunlu kılıyor

Kullanıcı dostu bir uygulama olan Twitter, kullanıcılarının fikirlerini dikkate almaya karar verdi ve şimdi yeni bir özelliği test ediyor .

Yeni özellik, kullanıcıları, uygulama politikasını potansiyel olarak ihlal eden önceki eylemleri nedeniyle, kullanıcıların uygulamadaki içeriği beğenemeyeceklerini, tweetleyemeyeceklerini veya retweetleyemeyeceklerini, ancak yine de bu, kullanıcıların uygulamada gezinmelerine izin verecek bir pop-up banner aracılığıyla bilgilendirecektir. uygulama.

İhlal edilen politikanın ciddi olması durumunda, kullanıcılara bir kilit hesabı bildirilir, ancak yine de geçici olacak ve erişim bir hafta sonra tekrar kazanılacaktır.

Aşırı derecede ihlal durumunda, kullanıcılar kalıcı olarak kilitli bir hesapla karşı karşıya kalacak ve başlık, onları yeniden değerlendirme temyiz talebinde bulunabilecekleri bir şirket temyiz sürecine yönlendirecektir.

Bu yeni özellik hem şirket hem de kullanıcılar için kullanışlı olacak, çünkü daha önce kullanıcılar neden hesaplarının yasaklandığını bilmiyorken, açılır banner onlara hem hesaplarının yasaklandığını hem de neden yasaklandığını bildirecektir. ilk yer.

Ayrıca şirkete yardımcı olacaktır, çünkü bazen hesaplar herhangi bir sorun olmadan yasaklanır, bu nedenle kullanıcılar yeniden değerlendirme için itirazda bulunduklarında, Twitter HQ bir sistem hatası olup olmadığını kontrol etmek için soruna tekrar bakabilir.

Twitter, dışarı çıkmak için harika bir yer ve şirketin, kullanıcılarının duygularını ifade etmeye geldikleri alanın güvende kalmasını ve sağladığı yönergelere göre çalışmasını sağlamak için çok sıkı çalıştığını görmek güzel.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *