«
UZAY

ABD merkezli uzay turizmi şirketi Axiom Space, dört kişiden oluşan bir ekibi Ocak 2022’den önce sekiz günlük bir konaklama için Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) göndereceğini duyurdu. Bu eşsiz yolculuğun bedeli ise kişi başı tam 55 milyon dolar.

.

Uzay İstasyonuna Yolculuğun Bedeli Dudak Uçuklatıyor!

.

Uluslararası Uzay İstasyonu Turizme Açılıyor

.

İnsanoğlunun uzaydaki evi olan Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS), kapılarını özel vatandaşlara açmaya hazırlanıyor. Merkezi Houston, Teksas’ta bulunan uzay turizmi şirketi Axiom Space, dört kişiden oluşan bir mürettebatı sekiz günlüğüne ISS’ye göndereceğini paylaştı.

.

Firma, Ocak 2022’den önce gerçekleşecek olan bu konaklamanın kişi başı 55 milyon dolara yani güncel kur ile 405 milyon 834 bin liraya mal olacağını belirtti. Ekipte, Axiom Space’in başkan yardımcısı ve eski NASA astronotu Michael López-Alegría, Amerikalı girişimci Larry Connor, Kanadalı yatırımcı ve hayırsever Mark Pathy ve İsrail’den girişimci Eytan Stibbe var.

.

Uzay İstasyonuna Yolculuğun Bedeli Dudak Uçuklatıyor!

.

Mürettebatın uzay istasyonuna olan yolculuğu, Elon Musk’ın sahibi olduğu uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in Crew Dragon kapsülü ile gerçekleşecek. The New York Times, 2018’de yayınladığı haberinde, böyle bir seyahat için fiyat etiketinin kişi başı 55 milyon dolar olacağını ve ISS’ye gidecek kişilerin 15 haftalık bir eğitimden geçeceğini belirtmişti.

.

NASA, bu ayın başlarında yaptığı açıklamada Axiom için ISS’ye kiralık özel bir oda ekleyeceğini açıklamıştı. 420 ton ağırlığında olan uzay istasyonu, gezegenimizden 408 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *