Virgin Galactic’in Uzay Turizmi Uçuşları Ertelendi! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Virgin Galactic’in Uzay Turizmi Uçuşları Ertelendi!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

VIRGIN GALACTIC

Virgin Galactic, uzay turizmi uçuşlarını 2022‘nin başlarına erteledi. Şirketin 2021‘deki uzay turizmi umutları, Aralık 2020’deki motor ateşleme arızasının test uçuş programını geri çekmesinin sonrasında düşük görünüyordu ve şimdi şirket bu amaca ulaşma umutlarını yitirmiş durumda.

.

Virgin Galactic’in Uzay Turizmi Uçuşları Ertelendi!

.

Virgin Galactic’in Bu Yıl İçin Umudu Yok

.

Parabolic Arc‘ın haberine göre, Virgin, son kazançlarını uzay turizmi uçuşlarını 2022’ye ertelemek için kullanmakta. Ayrıca bir görüşme sırasında, şirketin CEO’su Michael Colglazier, bir sonraki roketle çalışan test uçuşunun, ilk denemeden yaklaşık altı ay sonra, Mayıs ayına kadar gerçekleşemeyeceğini ifade ettiği paylaşıldı.

.

Virgin Galactic’in Uzay Turizmi Uçuşları Ertelendi!

.

Öte yandan Virgin Galactic‘in, 30 Mart‘ta bir sonraki uzay gemisi SpaceShip 3’ü ortaya çıkaracağı da kesinleşti. Ek olarak şirketin yaşadığı gecikmelerin, kar hanesine açıkça zarar vereceği belirtiliyor. Öyle ki uzay şirketinin 2020’nin son çeyreğinde 74 milyon dolar kaybettiği belirtildi.

.

Ertelemeye rağmen, 30 Mart‘ta bir sonraki uzay gemisi SpaceShip 3’ün tanıtımına dair çalışmalar sürdüren şirket, Twitter hesabından “Filonun Geleceği” notu ile dikkat çeken bir görsel paylaştı.

.

.

Son olarak tüm başarısızlıklara rağmen Virgin Galactic‘in, düzenli olarak ücret ödemesi yapan yolcuları uzaya götüreceği bir güne açıkça hazırlandığı iddia ediliyor.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: