«
vivo-mobile-phones-logo-6C28635F1B-seeklogo.com

Funtouch OS , Vivo telefonlarla birlikte gelen Android dış görünümüdür ve şimdi en yeni sürümü Funtouch OS 11’dir . Yeni cilt Vivo V20’de mevcut ancak yeni cilt hala düzgün bir şekilde duyurulmadı. Biz bunun olmasını düşünürken Vivo , Hong Kong web sitesinde yeni dış görünümün özelliklerini açıkladı.

Funtouch OS UI

Yeni Funtouch OS 11, bir dizi yeni özellik getiriyor ve çoğunlukla beyaz bir tasarımı bulunmakta. Yukarıdaki görselde de görebileceğiniz gibi Vivo, uygulamalarıyla tek tip bir görünüme yöneliyor. Metinler ve şekiller siyah ve mavi renkteyken uygulamaların tümü beyaz bir arka planı vardır.

Funtouch OS 11 Her Zaman Açık Ekran

Vivo bir süredir Her Zaman Açık Ekran özelliğini kulllanabilme imkanı sunuyor ve Funtouch OS 11 iyileştirmeler getiriyor. Kullanıcılar, çok sayıda renk ve dinamik ışık efekti sunan farklı özelleştirme seçenekleri arasından seçim yapabilme imkanına sahip olcakalardır.

Galeri uygulaması bunun dışında Anılar adlı yeni bir albüm bulunmaktadır. Anılar altındaki fotoğraflar zamana, yere, olaylara ve hatta yakınlık düzeyine  göre gruplara ayrılır. Diğer bir özellik de videoları düzenlemeyi kolaylaştıran AI Düzenleyicidir. Kullanıcılar, ana karakterleri tanımlamak ve önemli anları vurgulamak için AI Düzenleyiciyi kullanabilecek.

Funtouch OS 11 iManager

Funtouch OS 11 ile birlikte gelen bir diğer özellik ise iManager. Bu, performans dahil olmak üzere telefonunuzun ayrıntılarının bir özetini sağlayan bir uygulamadır. Bunun dışında sadece virüsleri, truva atlarını ve tehlikeli dosyaları ve uygulamaları kontrol etmekle kalmayan, aynı zamanda bunları kolayca kaldırmak için çözümler sunan bir güvenlik taraması özelliği de bulunuyor.

Funtouch OS 11 ayrıca, ekran yakalamaya daha fazla özellik getiren bir özellik olan S yakalama özelliğine sahiptir. Kullanıcılar bundan sonra, varsayılan dikdörtgen moda ek olarak kement modu gibi şekiller kullanarak ekran görüntüleri alabilecekler. Bunun dışında ekran görüntülerinde de çizim yapabilecekler. Ekran kaydetme özelliği yine bunun dışında kullanıcının mikrofonuyla ses kayıtlarını da kaydedebilir, böylece oyunlar için yorum sağlayabilir veya öğretici videolar hazırlayabilirsiniz.

Oyun oynarken yüzen pencere modunda bir uygulamayı- başlatmanıza izin veren Resim İçinde Resim Oyunu gibi özellikleri içeren bir Ultra Oyun Modu da bulunmaktadır. Diğer bir özellik ise, daha sürükleyici bir deneyim için oyun sırasında uyarıları engelleyen Esports modudur. Vivo bunun dışında oyun performansını artıran gerçek zamanlı uyarlanabilir bir kare hızı olduğunu ifade ediyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *