«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Web ve Android’deki Google Meet arka planları daha ilginç hale geliyor

Web ve Android’deki Google Meet arka planları daha ilginç hale geliyor

google-meet-1280x720

Görüntülü sohbetler ve konferanslar uzun süredir var ancak Zoom, pandemi sırasında onu moda haline getirdiği için kredilendirilebilir. Ayrıca insanların, herkesin bu tür çevrimiçi etkileşimler için uygun bir alanı, hatta bir duvarı olmayabileceğini anlamasını sağladı ve yakında neredeyse tüm görüntülü sohbet hizmetleri, kullanıcıların arka planlarını değiştirmelerine izin vermeye başladı. Google Meet de bir süredir bu yeteneğe sahipti, ancak yalnızca şimdi Android uygulaması, Web sürümünün statik görüntülerin ötesine geçme yeteneğini genişletirken bile bu özelliği alıyor.

Kulağa tuhaf bir özellik gibi gelebilir, ancak arka planınızı değiştirebilmenin önemli etkileri vardır. Daha fazla insan uzaktan çalışma durumlarına atıldıkça, bazıları kendilerini bu tür aramalar için daha uygun bir alan oluşturmak için çabalarken buluyor. Arka planları değiştirmek yalnızca bu baskının üzerindeki stresi ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda başkalarının arkanızda ne olduğunu göremeyeceğini bilerek bir parça mahremiyet sunar.

Bu özellik uzun süredir Google Meet’te Web tarayıcılarında bulunuyor, ancak yalnızca şimdi Android’e geliyor . Google’ın kendi seçtiği arka planlar arasından seçim yapabilir veya kendi arka planınızı, tercihen toplantıya katılan herkes tarafından kabul edilebilir bir şey yükleyebilirsiniz. Bu özellik hala iOS’a geliyor ve görünüşe göre yalnızca G Suite ve Google Workspace müşterileri ile sınırlı.

Google Meet masaüstü kullanıcıları ise artık statik görseller yerine arka plan olarak kullanılacak videoları seçebiliyor . Yine, şu anda bir sınıf, bir parti ve bir ormanla sınırlı olan Google’ın sundukları arasından seçim yapabilirsiniz. Google, bu listenin genişleyeceğini ve aynı özelliği yakın gelecekte mobil cihazlara getireceğini vaat ediyor. Bu, yalnızca kişisel Google hesapları olanlar da dahil olmak üzere herkese açıktır.

Tabii ki, bu özellikler aynı zamanda Google’ın bazı yapay zeka ve bilgisayar görüşü özelliklerini sergilemesinin bir yoludur. Yazılımın bazı renkleri, saç biçimlerini veya yüz özelliklerini hesaba katamaması nedeniyle, özel arka planlar biraz mizah üretmesiyle ün salmıştır. Arkanızda oynatılan bir videoya sahip olmak, Google’ın yeteneğini gösterme şeklidir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *