«
App-Store-and-Clubhouse

Sosyal ağ uygulaması Clubhouse, son zamanlarda artan ilgi alanlarına yönelmeye başladığında bir sokak oturumu haline geldi. Uygulamanın artan popülaritesi, sosyal medya devleri Twitter ve Facebook’un benzer özellikler üzerinde çalışmaya başlamasına bile neden oldu . Uygulama şu anda iOS’a özel olsa da, bu popülerliğini yavaşlatmadı.

Bir araştırma şirketi App Annie , Clubhouse uygulamasının 16 Şubat’a kadar tüm dünyada 8,1 milyondan fazla indirildiğini gösteren verileri yayınladı. Şaşırtıcı olan şey, 1 Şubat itibarıyla uygulamanın yalnızca 3,5 milyon kez indirilmiş olması. Böylece, kullanıcı sayısı 16 günlük bir süre içinde% 100’ün üzerinde arttı.

Araştırma, uygulamanın popülerliğinin İngiltere, Almanya, Japonya, Brezilya ve Türkiye’de yaygın olduğunu ortaya koyuyor. Ancak bu, ani üstel büyümeyi açıklamıyor. Yüksek sayıların sorumlusu olarak önerebileceğimiz şey, Tesla’nın kurucusu Elon Musk ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg gibi uygulamayı kullandığı gösterilen ve her ikisi de zaten bir Clubhouse hesabı oluşturmuş ve etkileşimde bulunan, artan sayıda etkili şahsiyet olabilir. uygulamadaki diğer kullanıcılar. Yeni uygulamayı kullanarak sürekli olarak diğer kullanıcılarla etkileşimde bulunan birkaç yüksek profilli kişilik ve ünlü var.

Clubhouse, App Store'da 8 milyondan fazla indirme kaydetti

Clubhouse uygulaması, tamamen sesli sohbetlere dayanan benzersiz bir sosyal ağ uygulamasıdır. Uygulama, kullanıcıların tümü gerçek zamanlı olarak birbirleriyle etkileşim kurabilen diğer insanlarla dolu odalar oluşturmalarına ve bunlara katılmalarına olanak tanır. Görüşmeleri kaydetmek mümkün olmadığından gizlilik bir sorun değildir.

Şirketin, uygulamayı kararlı bir sürümde kullanılabilir hale getirmek ve ayrıca daha fazla kullanıcının davetiye olmadan kaydolmasına izin vermek için çok çalıştığı bildiriliyor. Clubhouse, uygulamayı Android kullanıcıları için de kullanıma sunmak istiyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *