«
WHATSAPP

WhatsApp hakkında sosyal medyada başlayan ve Instagram gibi popüler başlıca sosyal medya platformlarında CNN kaynaklı ve Armoya Yüksek Teknoloji CEO & Kurucu Ortaklarından Tuncay Uludağ tarafından yapılan haberler, WhatsApp’ın tartışma yaratan kararından geri döndüğünü yazıyordu. Resmi kaynaklardan yapılmayan bu açıklamalar gerçeği yansıtmıyor. Bir iddia olarak çıkan daha sonra çığ gibi büyüyen WhatsApp’ın kararından geri döndüğü konusu sosyal medyanın gündemine girdi. WhatsApp veri politikası kararı hakkında henüz geri adım atmadı.

.

'WhatsApp Geri Adım Attı' Haberi Yalan!

.

WhatsApp Veri Politikası Değişmedi: Asılsız Haberlere İnanmayın!

.

Twitter üzerinden başlayan paylaşımlar, Instagram üzerinden de devam etti. WhatsApp için ortaya atılan bu asılsız iddialar ise WhatsApp gruplarında da kısa sürede yayıldı. CNN International kaynaklı olduğu aktarılan ancak CNN tarafında böyle bir haberin olmaması haberin yalan ve bir kaynağı olmadığını gösteriyor.

.

Kaynak teyidi yapmadan haberleri bir bir paylaşan internet haber siteleri ve sosyal medya hesapları güvenirliklerini de yitirmiş oluyor. Haber doğrulamasının önemini bir kez daha gösteren bu olay, yalnızca habercilerin değil aynı zamanda sosyal medya kullanan herkesin daha dikkatli olması gerektiğini kanıtlıyor.

.

Sosyal medyadaki asılsız haberlere birkaç örnek:

.

'WhatsApp Geri Adım Attı' Haberi Yalan!

.

WhatsApp tarafından kullanıcılara sunulan ve kişisel bilgilerin Facebook tarafında paylaşılması için onay isteyen gizlilik sözleşmesi hala geçerli. Kullanıcılar WhatsApp kullanmaya devam etmek istiyorsa 8 Şubat 2021 tarihine kadar bu gizlilik sözleşmesini onaylaması gerekiyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *