Win Semiconductor, Apple iPhone 12 İçin ToF ve LiDAR Sensörleri Sağlamaya Başladı | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Win Semiconductor, Apple iPhone 12 İçin ToF ve LiDAR Sensörleri Sağlamaya Başladı

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Win Semiconductor, Apple iPhone 12 İçin ToF ve LiDAR Sensörleri Sağlamaya Başladı

Apple’ın yeni nesil iPhone modellerini – iPhone 12 serisini önümüzdeki haftalarda piyasaya sürmesi bekleniyor. Şirket lansman tarihini henüz resmi olarak açıklamamış olsa da, lansmanın birkaç hafta erteleneceğini doğruladı.

Hemen köşedeki resmi lansmanla, cihazlar hakkında giderek daha fazla bilgi çevrimiçi olarak ortaya çıkmaya devam ediyor. En son geliştirmede , Win Semiconductor şimdi ToF sensörlerinin ve LiDAR tarayıcılarının seri üretimine ve Apple’a gönderilmesine başladı.

iPhone 12 2020

Apple iPhone 12 modellerinin , haberi olmayanlar için “ışık algılama ve menzil” anlamına gelen LiDAR tarayıcı ile geldiği ve hedefi lazer ışığı ile aydınlatarak ve yansımayı bir sensörle ölçerek mesafeleri ölçtüğü bildiriliyor.

Bu, Apple’ın cihazlarında LiDAR sensörünü tercih ettiği ilk sefer olmayacak. Şirket, bu yılki ToF sensörlü iPad Pro’da LiDAR teknolojisini kullanmaya başladı bile  . Raporlara göre, tüm modeller bu teknoloji ile gelmeyecek ancak Pro modelde olacak.

iPhone 12'nin Fiyatı Ortaya Çıktı

İPhone satışları beklenenden daha iyi olursa, şirket yılın dördüncü çeyreği için Apple’dan daha fazla sipariş alabilir. Şu anda aylık 41.000 adet üretim kapasitesine sahiptir. Şirketin, yaklaşık 4.000 iş fırsatı yaratacağı tahmin edilen Nanke Park’ta yatırım yapması ve üretimi hızlandırması bekleniyor.

                                                     DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

                                                    GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: