Donanım Haberleri

Windows 10 İçin Beklenen Güncelleme Sonunda Yayınlandı!

Microsoft’un en güncel işletim sistemi olan Windows 10 kullanıcıların büyük bir bölümünün beğenisini kazanıyor. Önceki sürümlere kıyasla hızlı ve akıcı bir şekilde çalışabilen Windows 10 KB4557957  güncellemesini nihayet aldı.

.

Geçen ayın sonunda yayınlanan Mayıs 2020 güncellemesi veya diğer adıyla Windows 10 2004 sürümü sonrasında kullanıcılar çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kaldı. Sorunlar ortaya çıkınca güncellemenin yüklenmemesi gerektiği dile getirildi.

.

 windows 10

.

Windows 10 KB4557957 Güncellemesi Yayınlandı

.

KB4557957 güncellemesi tam bu noktada kullanıcının imdadına yetişiyor. Herhangi bir yeni özellik içermeyen, güncel sürümdeki mevcut sorunları düzeltmeye odaklanan bu güncellemenin, internet bağlantısına sahip olmayan bilgisayarlara yüklenebilmesi için doğrudan indirme bağlantısı da mevcut.

.

Bu güncellemeyi yüklediğinizde işletim sisteminin sürüm numarası 19041.329 olarak değişiyor. Bu arada sürüm numarasını Çalıştır menüsüne veya Windows Arama’ya “winver” yazdığınızda açılacak ekrandan görebileceğinizi belirtmeliyiz.

.

19041.329 sürümü ile Internet Explorer’dan Microsoft Office ürünlerine ve hatta oyun kontrolcülerine kadar birçok aygıt ve yazılımın güvenliği artırılıyor. Ayrıca klavye, fare ve ekran kalemi gibi harici aygıtların güvenliğinin de artırıldığı vurgulanıyor. Hem Xbox hem de Microsoft Mağazası için güvenliği artıran bu güncellemenin etki alanı Cortana’dan kullanıcı adı ve şifrelere kadar uzanıyor.

.

windows 10

.

Windows 10 KB4557957 güncellemesi oldukça taze olduğu için cihazlara etkisini tam olarak göremiyoruz. Ancak ilerleyen günlerde sizlerden gelen geri bildirimler Microsoft’un bu kez başarılı olup olamadığını gösterecek.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: